Zasilacze

Fatal1ty w zasilaczach firmy OCZ

przeczytasz w 1 min.

Firma OCZ zamierza wprowadzić do sprzedaży nową serię zasilaczy nazwaną Fatal1ty. Mają to być modele o mocy 400, 550700W. Oczywiście jak przystało na renomowaną firmę nowe produkty będą spełniały najnowsze standardy, takie jak: certyfikat skuteczności 80 Plus, nVidia SLI Ready oraz ATX12V v2.2 i EPS12V. Dodatkowo urządzenia będą wyposażone w aktywne układy PFC (Power Factor Correction - korekcja współczynnika mocy) i zabezpieczenia przeciwprzepięciowe oraz przeciwzwarciowe. Średni czas żywotności MTBF (Mean Time Before Failure) ma wynieść 100 000 godzin.

Co ciekawe, tylko model 550W został wyposażony w modularne okablowanie. W najwyższej wersji zasilacza zastosowano pojedynczą linię +12V o wydajności 56A, a modele 550 i 400 Wat po dwie linie +12V odpowiednio 50 i 36A. Do chłodzenia radiatorów zastosowano wolnoobrotowy wentylator o średnicy 120 mm, podświetlany na czerwono.

Dla modelu 700W producent przewidział 5-letnią gwarancję, zaś dla pozostałych (550W i 400W) już 3-letnią. Nowe zasilacze firmy OCZ powinni być dostępne w grudniu, niestety w jakiej cenie nie wiadomo.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Fatal1ty to już się wszędzie wepchnie. Ciekaw jestem kiedy będą robić czerwone lodówki "dla graczy" z logo Fatal1ty.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No włacha, i jak dla mnie to nie opyla się dopłacać za naklejkę na obudowie jak można mieć to samo tylko w innym opakowaniu za niższą cenę. Co prawda są tacy którzy stawiają na markę i wygląd i mają kase i dla takich osób jest to fajna rzecz. A i totalnie niezrozumiałe dla mnie jest to że 700-ka ma 5 lat gw a 550-ka i 400-etka tylko 3, ja to rozumie w sposób taki że są one wykonane z gorszych elementów i że nie opłaca się ich kupować. Nie wiem jak inni ale ja to tak odczuwam.