• benchmark.pl
 • Gry
 • FIFA 16 pokazuje, jak mocną pozycję ma piłka kopana od EA
Gry

FIFA 16 pokazuje, jak mocną pozycję ma piłka kopana od EA

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Jedna z najpopularniejszych serii gier wciąż nie traci fanów. Co więcej, cały czas ich zyskuje.

FIFA 16

Gry sportowe nie mogą narzekać na brak zainteresowania i dotyczy to, być może w największym nawet stopniu, także serii FIFA. Trudno dziwić się EA, że kolejne odsłony pojawiają się każdego roku, skoro chętnych do zakupów nie brakuje. Jeśli ktokolwiek sądził, że FIFA 16 będzie cieszyła się mniejszym wzięciem niż poprzedniczka to był w błędzie.

EA pochwaliło się właśnie, że FIFA 16 przyniosła najlepszy start w całej historii cyklu. Najlepszy czyli taki, który wzbudził największe zainteresowanie graczy. W ciągu pierwszych 16 dni obecności gry na rynku spędzili oni na zabawie przy niej ponad 1,5 miliarda godzin.

To z kolei przełożyło się na 693 miliony wirtualnych spotkań. Producent pochwalił się zresztą kilka innymi ciekawymi statystykami. Z opublikowanych informacji dowiedzieć możemy się między innymi tego, jakie ligi i drużyny są przez graczy najczęściej preferowane, a także którzy zawodnicy zdobywają najwięcej goli. Tutaj nie będzie chyba zaskoczeniem, że w czołówce znalazł się kapitan naszej reprezentacji i „dziewiątka” Bayern Monachium - Robert Lewandowski.

Więcej ciekawostek zdradza poniższa infografika. Przyczyniliście się do rozbudowania przedstawionych statystyk?

FIFA 16
kliknij, aby powiększyć i rozwinąć

Źródło: easports

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  "EA pochwaliło się właśnie, że FIFA 16 przyniosła najlepszy strat w całej historii cyklu" Chyba jakaś literówka się wkradła ;)
 • avatar
  Może i poprawili gameplay ale skopali wiele innych rzeczy w nowej fifie. Czekam na jakąś gre piłkarską zrobioną przez ludzi którzy mają pojęcie o piłce nożnej a nie hokeju (FIFA) i baseballu (PES).
 • avatar
  Nie ma co się dziwić jak po premierze ludzie na "fejsie" chwalili się tą grą. Ciągle tylko widziałem fotki z FIFĄ... żadną inną grą tak się na "fejsie" nikt nie chwali.
 • avatar
  Przyznam, że bardzo podoba mi się granie w FIFA 16
  -1
 • avatar
  FIFA nie ma konkurencji to nic w tym dziwnego nie ma.
  -1
 • avatar
  Niech oni się zajmą serwerami, a nie jakimś chwaleniem, bo ta gra to na razie jedno wielkie nieporozumienie.