• benchmark.pl
 • Gry
 • FIFA 16 z polskim, zupełnie nowym komentarzem - Szaranowicza już nie usłyszymy
Gry

FIFA 16 z polskim, zupełnie nowym komentarzem - Szaranowicza już nie usłyszymy

przeczytasz w 1 min.

Nowy duet komentatorów stanowić będą Dariusz Szpakowski oraz Jacek Laskowski.

FIFA 16 gra

Kolejne odsłony serii FIFA debiutują z niezwykłą regularnością, od lat także w polskiej wersji językowej z rodzimym komentarzem. Ten każdego roku był jednak mniej lub bardziej krytykowany i wygląda na to, że producent wreszcie nie chce od tematu uciekać.

Wraz z FIFA 16 polski komentarz przejedzie naprawdę istotne zmiany. Tą najważniejszą jest bez wątpienia nowy duet komentatorów. Stanowić będą go Dariusz Szpakowski oraz Jacek Laskowski, który zastąpił na tym miejscu Włodzimierza Szaranowicza.

Obydwaj panowie mieli poświęcić na nagrywanie komentarza aż 40 dni i zarejestrować w tym czasie ponad 40 tysięcy kwestii. Zdaniem twórców gry da sie to zauważyć, a właściwie usłyszeć, już przy pierwszym rozgrywanym spotkaniu.

„Podczas pracy przy grze FIFA 16 nasi komentatorzy spędzili 40 dni w studio, gdzie nagrali ponad 43 tys. kwestii dialogowych i 8 tys. nazwisk piłkarzy. W tym roku po raz pierwszy w roli komentatorów wystąpi duet Dariusza Szpakowski i Jacek Laskowski.”

Czy nowy komentarz rzeczywiście wypadanie tak dobrze? Ostateczną odpowiedź poznamy po premierze gry, ale poniższe materiały wideo pozwalają nam usłyszeć małą próbkę możliwości nowego duetu komentatorskiego.


 

 


Przypominamy jeszcze, że FIFA 16 zawita na nasz rynek pod koniec września. Gra dostępna będzie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także PlayStation 3 i Xbox 360.

Źródło: youtube - EA SPORTS Polska

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  Bardzo dobrze, szkoda tylko że powinni zrobić na odwrót -> wywalić Szpakowskiego i zostawić Szaranowicza.
  • avatar
   XaRaDaS
   3
   Co z tego, że ktoś inny będzie podkładał głosy skoro i tak będą drętwe. Komentarze powinny być wyciągnięte z meczów, które komentowali, a nie czytane z kartki, bo to pewnie te same teksty co w poprzednich edycjach, tylko inne głosy.
   • avatar
    10swistak
    2
    DanteGamer to Ty chyba bramki Zidane nie widziałeś w finale CL :) Napastnik nakrył piłkę, to rotacja jest do wewnątrz.
    • avatar
     10swistak
     1
     No wreszcie podgrzewają trochę atmosferę przed premierą! Oby tylko po demie mi nie przeszedł entuzjazm... Rok temu chodziły plotki i Nahornym i Smokowskim, Laskowski też może być. Szkoda, że sami nie mogli kwestii wymyślać, tylko studio im kartki podsunęło. Będzie pewnie bezpłciowo. Akurat Szpaku i Lasek są bardzo kreatywni i może w końcu przestałbym grać na angielskim komentarzu.
     • avatar
      DanteGamer
      0
      Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego po tym volley'u piłka wykonała taką nienaturalną rotację do wewnątrz?
      • avatar
       Redness
       0
       o rety... naprawdę? Szpakowski, ze wszystkich polskich komentatorów? >_
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        ja bym wolal zeby byli Mateusz Borek i Roman Kołtoń oni sa najlepsi