• benchmark.pl
 • Gry
 • W grze FIFA 2014 pojawi się licencjonowana T-Mobile Ekstraklasa - polscy gracze się ucieszą
Gry

W grze FIFA 2014 pojawi się licencjonowana T-Mobile Ekstraklasa - polscy gracze się ucieszą

przeczytasz w 2 min.

Firma EA Polska zapowiedziała, że w nadchodzącej grze FIFA 2014 pojawi się licencjonowana T-Mobile Ekstraklasa.

fifa 2014 licencja t-mobile ekstraklsa

Już niedługo do sklepów trafi kolejna odsłona znanej i lubianej gry - FIFA 2014, tymczasem z całą pewnością wielu fanów piłki nożnej zastanawiało się, czy wraz z kolejnym wydanie do gry powróci licencja na naszą rodzimą ekstraklasę.

Jak się okazuje, w ostatnim czasie pojawiło się kilka przecieków o możliwym powrocie pełnoprawnej i w pełni odwzorowanej najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej do gry FIFA. Rozgrywki ekstraklasy były obecne w serii FIFA już od dawna - od 2005 roku, jednak od pewnego czasu na skutek braku porozumienia na linii Electronic Arts i spółką Ekstraklasa S.A w grze brakowało licencji na wspomnianą ligę. Na skutek tego w grze brakowało prawdziwych nazw klubów, koszulek zawodników i innych ważnych elementów.  

Niedawno w oficjalnym komunikacie prasowym firma Electronic Arts Polska i Ekstraklasa S.A poinformowały, o zawarciu umowy na mocy, której do gry FIFA 2014 powróci licencjonowana liga T-Mobile Ekstraklasa, a wraz z nią wszystkie 16 drużyn.

Jesteśmy zachwyceni faktem powrotu T-Mobile Ekstraklasy do gry FIFA14. Liga dołącza do 29 światowych lig sprawiając, że najnowsza FIFA jest komplementarną i pełną licencji grą w swojej historii. Cieszę się, że wraz z Ekstraklasą S.A. udało nam się wyjść naprzeciw oczekiwaniom setek tysięcy fanów FIFY w Polsce, dla których możliwość poprowadzenia w grze swojej ukochanej ligowej drużyny jest szczególnie ważna” – powiedział Jarosław Kędzior, Regional Sales & Marketing Director Electronic Arts.


Kontynuujemy współpracę z lat poprzednich, która sprawia, że zarówno wszystkie Kluby Ekstraklasy, jak i T-Mobile Ekstraklasa będą obecne w nowej edycji gry wideo z serii FIFA. Możliwość wygrywania trofeów ukochaną drużyną czy mierzenia się online z graczami z całego świata to z pewnością wspaniała atrakcja dla kibiców Klubów Ekstraklasy. Jestem przekonany, że gry z serii FIFA to doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie przyjaciół, gdzie można przeżyć emocje podobne do tych z ekstraklasowych boisk. Zachęcam jednak także do odwiedzania stadionów Ekstraklasy, żeby poczuć prawdziwą stadionową atmosferę i doping tysięcy kibiców" - powiedział Marcin Animucki, Wiceprezes Zarządu Ekstraklasy S.A.

Przy okazji przedstawiciele polskiego oddziału EA, pokusili się także o małe podsumowanie poprzedniej odsłony cyklu. Jak się okazuje, gra FIFA 2013 w dniu swojej premiery w 2012 roku rozeszła się w nakładzie 56 tysięcy sztuk. Natomiast do dzisiaj sprzedano już łącznie 325 tysięcy sztuk, a to z całą pewnością bardzo dobre osiągnięcie. Dla przypomnienia premiera gry FIFA 2014 odbędzie się już 26 września.

Źródło: easports

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  5
  "...Jak się okazuje, gra FIFA 2014 w dniu swojej premiery w 2012 roku rozeszła się w nakładzie 56 tysięcy sztuk. Natomiast do dzisiaj sprzedano już łącznie 325 tysięcy sztuk, a to z całą pewnością bardzo dobre osiągnięcie. Dla przypomnienia premiera gry FIFA 2014 odbędzie się już 26 września..."
  a to ciekawe
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Fajnie, wreszcie będę mógł grać swoją Lechią.