Internet

Film Avatar uwielbiany przez piratów

przeczytasz w 1 min.

Pisaliśmy już, że film Jamesa Camerona ma rekordową sprzedaż, jeśli chodzi o płyty Blu-ray. Avatar na "niebieskich" krążkach stał się także najczęściej piraconym filmem w historii.

W 2007 r. film "Epoka lodowcowa 2" był pierwszym, który trafił na BitTorrent w jakości Blu-ray. W tym czasie niewielu użytkowników miało odtwarzacz Blu-ray, a film o wielkości 22 GB nie był łakomym kąskiem dla internautów - zwłaszcza jeśli ktoś miał wolne łącze.

Obecnie Blu-ray powoli staje się dostępny dla każdego. Nie tylko odtwarzacze i filmy notują lepszą sprzedaż, ale także zwiększa się zainteresowanie internautów pobierających filmy z sieci. Pisaliśmy już, że "Avatar" pobił rekord sprzedaży, jeśli chodzi o filmy oferowane na dyskach Blu-ray. Teraz okazuje się, że jeden rekord to za mało. Film jest na dobrej drodze, żeby pobić kolejny - przez 4 dni pobrano go ponad 200 000 razy. Oczywiście filmy na DVD pobierane są w większych ilościach, ale setki tysięcy kopii "Avatara" już trafiło na twarde dyski użytkowników, mimo że plik waży naprawdę sporo.

Choć piraci pobierają "Avatar" na potęgę, film i tak jest gigantycznym sukcesem i pobił niemal wszystkie rekordy sprzedaży w historii kina. Jest to na pewno pocieszające dla przemysłu filmowego - mimo że piractwa nie da się okiełznać, ludzie ciągle są skorzy płacić za filmy dobrej jakości.

A poniżej mały bonus dla tych, którzy nie widzieli jeszcze zwiastuna Avatara 2. ;-)


Źródło: TorrentFreak.com

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Private_92
  0
  Zaje.... dowcip :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Akurat na taki film to trzeba iść do kina 3D :)
   • avatar
    head_charge
    0
    hehe ale zwiastun parodii niezły. no jak już piracą, to niech to bedzie blu-ray, a nie kinówki. bo sobie wzrok psują, a oczu szkoda jak nie widać na tych kinówkach czasami nawet zarysu postaci. ludzie się przez to męczą ...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na zatoce jest blu-ray remux (nie rip!) waży tylko 38GB a i tak ludzie ciągną na potęge!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      chodzi o tych gości co atakują statki przy brzegach Somalii?
      • avatar
       _nick_
       0
       Po co w ogóle wrzucać newsy z informacją co jest pirackim hitem. Nie ma to większego sensu. Wiadomo, że jak coś jest hitem, to jest też hitem wśród piratów.
       • avatar
        artp44
        0
        pandora przemieniona w gwiazdę śmierci wystrzeliwuje owoce w kierunku ziemi AVATAR III już jutro na youtube ehhehehhehehe
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Skandal... dżungla i predatora nie ma? :) Przecież nic się tak nie kojarzy z dżunglą i SF jak Predzio :) (przypomina się rewelacyjny komiks Predator vs Gołota)