• benchmark.pl
 • Foto
 • W 30 dni przez Ocean Indyjski i Morze Południowochińskie - poklatkowe wideo 4K
Foto

W 30 dni przez Ocean Indyjski i Morze Południowochińskie - poklatkowe wideo 4K

przeczytasz w 1 min.

Transport morski to najtańsza dziś forma przewożenia dużych ilości towarów. Oto zapis podróży kontenerowca z Morza Czerwonego do Hong Kongu.

Praca na statku transportowym to ciekawe doświadczenie. Nie tylko z perspektywy kontaktu z zaawansowaną dziś technologią, ale też jako oryginalna forma podróżowania po całym świecie. Oczywiście nie każdy będzie mógł przeżyć akurat taką podróż, nie każdy zechce poświęcać aż 30 dni na dotarcie z Morza Czerwonego do Hong Kongu. Alternatywą może być film poklatkowy, który wspomniany miesiąc zamienia w 10-minutową historię.

Historię, która, jak mówi twórca filmu Jeffrey Tsang, „jest unikalnym doznaniem pokazującym jak maluczcy jesteśmy w tym pięknym świecie”.

Film w rozdzielczości 4K został złożony z serii prawie 80 tysięcy zdjęć (około 1,5 TB danych), na których widzimy zmieniającą się pogodę, zachody i wschody słońca, sztormy i zróżnicowane otoczenie, w tym pracę dźwigów portowych. Zdjęcia wykonywano aparatem Nikon D750 z ultraszerokokątnym obiektywem Rokinon (u nas znany jako Samyang) 12 mm f/2,8. Filmowi towarzyszą napisy, które informują nas o tym gdzie jesteśmy w danej chwili. Była też kilkudniowa przerwa ze względu na wyjątkowo paskudną deszczową pogodę.

Źródło: Youtube/JeffHK

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  3
  jak mi ktoś powie że w 28sec nagrania nie robi na nim wrażenia taki widok to normalnie nie uwierzę.
  • avatar
   dziks
   2
   Genialny dokument! Nocne zdjecia to prawie jak podroz statkiem w kosmosie :D
   • avatar
    vide cui fidas
    1
    Fajne to nawet:)
    • avatar
     Sebastus
     0
     Faktycznie, film robi wrażenie - zarówno jakość techniczna, jak i widoki. Świetny pomysł z umiejscowieniem kamery przez cały czas w tym samym miejscu. Można się poczuć, jak na pokładzie. I jeszcze to oddanie barw i ostrość ładunku - wzmacnia poczucie realności.