Gry na konsole

Final Fantasy XV opóźnione - jest na co czekać?

przeczytasz w 1 min.

Premiera gry Final Fantasy XV została opóźniona. Czekamy 10 lat, poczekamy jeszcze te 2 miesiące.

Do premiery Final Fantasy XV pozostało już tylko półtorej miesiąca. Przynajmniej tak nam się do tej pory wydawało. Firma Square Enix poinformowała bowiem, że na rynkowy debiut „piętnastki” przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Premiera gry Final Fantasy XV nie odbędzie się 30 września, jak wcześniej zapowiadano. Obecna data premiery to 29 listopada. Dwa miesiące to całkiem sporo, ale zarazem nic, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że najwytrwalsi czekają na nowe dzieło Square Enix już 10 lat.

Final Fantasy XV Chocobo

Debiut opóźniony o 2 miesiące – dlaczego?

„Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości Final Fantasy. Zakończyliśmy prace, ale czuliśmy, że nie osiągnęliśmy jeszcze tego najwyższego standardu” – tłumaczy Hajime Tabata, człowiek czuwający nad Final Fantasy XV.

„Postanowiliśmy poprawić produkt poprzez stworzenie dodatkowych treści, które mogłyby być pobrane w dniu premiery samej gry. Nie każdy jednak skorzystałby z łatki, a chcemy, by najwyższą jakością mógł cieszyć się każdy, kto kupi naszą grę” – kontynuuje Tabata.

Final Fantasy XV walka

„Włożyliśmy całe nasze życie w rozwój tej gry, która miała być wyjątkowa i niesamowita. Zrozumiałem, że wypuszczenie gry w obecnej formie byłoby błędem, którego byśmy żałowali. Dlatego też postanowiliśmy opóźnić premierę”.

Czy warto czekać na Final Fantasy XV?

Na to pytanie fani serii bez zastanowienia odpowiedzą pewnie, że tak. A pozostali? Cóż, opinie na temat wypuszczonej wcześniej w tym roku wersji demonstracyjnej, są w większości pozytywne, co pozwala żywić nadzieję na udaną grę.

Każdy musi jednak odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Możecie to zrobić pobierając za darmo Platinum Demo – na PlayStation 4 lub na Xbox One. Możecie też obejrzeć poniższy zapis rozgrywki z E3 2016:

tl;dr | Premiera Final Fantasy XV odbędzie się 29 listopada. Platformy docelowe to PS4 i Xbox One. Powód opóźnienia: chęć dopracowania produktu.

Źródło: VG247, IGN

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ciomasta
  3
  Ciekawe kiedy i czy będzie premiera na PC .
  Bo z miłą chęcią pograł .
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Graficznie kosi Wiedźmina i Fallouta na łeb i szyję.

   Po ograniu demka powiem tylko, że to RPG roku 2016 - ale jak ktoś myślał inaczej - no cóż przelezał ostatnie 30 lat w szambie nie znając najlepszej i najstarszej serii RPG na świecie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja oceniam grafę po ograniu 2-ch demek na Ps4