Internet

Firefox 4 już w lutym - beta 9 gotowa

przeczytasz w 2 min.

Ta bardzo popularna przeglądarka internetowa miała doczekać się 4 odsłony już w październiku zeszłego roku. Teraz poznaliśmy kolejny termin - koniec lutego 2011. Czy tym razem Mozilla dotrzyma słowa?

Kolejne wersje beta wydawane były zawsze z mniejszym lub większym opóźnieniem. Nie brakowało również kłopotów z kompatybilnością, a także nowymi funkcjami. Właśnie to w głównej mierze spowodowało przesuniecie premiery stabilnej wersji przeglądarki na rok 2011. Według nieoficjalnych doniesień, do dystrybucji trafił właśnie Firefox 4 beta 9. Nieoficjalnie, gdyż Mozilla jeszcze nie potwierdziła tego faktu. Niemniej plik z tą wersją przeglądarki można już pobrać ze strony Mozilli lub serwerów, które znajdują się na tej liście.

Czy tym razem Firefox 4 oddany zostanie w ręce internautów w zaplanowanym terminie? Według Damona Sicore, jednego z deweloperów Mozilli, ma to nastąpić przed końcem lutego. Wiadomo jednak, że do tego czasu ukazać ma się jeszcze jedna beta - Firefox 4 beta 10. Oczywiście zakładamy, że wspomniana publikacja dziewiątej bety nie zostanie wycofana. Powinna zostać zaprezentowana także wersja kandydująca - Firefox 4 RC. Niecałe dwa miesiące na dwie aktualizacje to chyba zbyt napięty plan prac. Zwłaszcza że wcześniejsze tempo wydawania kolejnych wersji testowych nie napawa optymizmem. 

A czy Waszym zdaniem pracowici programiści Mozilli dokonają cudu i zdążą w zaplanowanym terminie?
 

Źródło: Google Groups

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vdrpl
  0
  ciekawe co teraz wymysla uzytkownicy Firefoxa, zeby powiedziec, ze Firefox jest lepszy niz Opera 11 ;]
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Tyle czasu ją robili a na pewno nic szczególnego nie pokaże...
   • avatar
    Hardcore
    0
    update jest dostepny juz bezposrednio z O programie..
    • avatar
     Tomasz7
     0
     Jeżeli programiści Mozilli się przyłożą do pracy i załatają wszystkie bugi to może zdążą na czas :)
     Firefox 4 z bety na betę chodzi coraz lepiej i nie mam zamiaru zmieniać przeglądarki na inną.
     • avatar
      d i l
      0
      Ostatnia beta nie wyświetlała mi zdjęć w google - bez komentarza :/
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ten Firefox 4 to wychodzi, wychodzi i wyjść nie może. Co prawda krytykuję trochę styl wydawania Opery, że przez pośpiech nie zawsze zdąży wszystko poprawić, ale przynajmniej produkt wychodzi dynamicznie. A Mozilla wg mnie wzięła za dużo na jeden raz i się wlecze z produkcją.
       Co do wygody przeglądania to na razie nic nie jest lepsze od Opery i chyba szybko (jeżeli w ogóle) nie będzie. Także widać stały postęp i uzupełnianie braków.
       Chrome, jako dziecko Google, gwarantuje jakość wykonania, kompatybilność z serwisami Google, karty w piaskownicy zadbały o stabilność. Jednak ze skromnością trochę przesadzili, użyteczność produktu raczej mała.
       Nawet Microsoft stara się jeszcze coś wykrzesać, IE9 zdaje się doganiać (ale nie przeganiać) konkurentów.
       To dobrze, że producenci ciągle prześcigają się w tym, czyj produkt jest najlepszy. My, klienci, właśnie z tego korzystamy.

       I trochę mnie dziwią komentarze osób, którzy używają Firefoksa dlatego, bo ma AdBlocka. I nie tyle chodzi mi tu o to, że inne przeglądarki, a nawet całe systemy operacyjne, mają równie dobre/lepsze systemy blokowania reklam, ale bardziej o to, że w korzystaniu z internetu chodzi przecież o co innego, niż tylko o unikanie za wszelką cenę spojrzenia na baner reklamowy.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak dla mnie firefox skończył się przy wersji 3, teraz to już będzie tylko tracił, prędzej czy później jego udziały przejmie Chrome. Jak tylko Mozilla straci finansowanie Google, zaczną się problemy ... i samo się skończy, tak ich załatwił Google:(

        Osobiście używam wielkie O i jak dla mnie nie ma lepszej przeglądarki ...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Odkąd używam Operetki, to nie mam reklam, na Chrome też jest dobry adblock, wsyatrczy zainstalowac aktualny. :) W Operze nic nie musiałem instalowac, jedynie skonfigurowac sobie klienta email. :) Opera wkłada do buzi, Frajerfox ssie.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          ostatnia beta to potrafi po dwukliku się wysypać...