Audio

Firmware Zune 2 wymaga uaktualnienia przed uruchomieniem

przeczytasz w 0 min.

Zune 2, nowy odtwarzacz MP3 Microsoftu, trafił już do sprzedaży. Można go nabyć to tu, to tam. Jednak część skuszonych nowym gadżetem przeżyła niemiłą niespodziankę po odpakowaniu nowego odtwarzacza w domu.

Najwyraźniej Microsoft musiał odkryć, że niektóre sklepy nie dotrzymają terminu premiery i rozpoczną sprzedaż nowego odtwarzacza muzyczno-filmowego nieco wcześniej. Sam Zune 2 jak się okazuje, sprzedawany jest z niefunkcjonalną wersją firmware’u. Oczywiście firma informuje o tym kupujących i radzi by przeprowadzili uaktualnienie, aby przywrócić urządzeniu funkcjonalność. Wiadomość taka prawdopodobnie pokazuje się w czasie instalacji, ale w pudełku brakuje niestety płyty z wymaganym oprogramowaniem. Zamiast niej, Microsoft informuje, że firmware można ściągnąć z serwerów firmy od 13 listopada.


Taka praktyka zapewnia, że nikt nie będzie w stanie korzystać z Zune 2 przed premierą. To na pewno skuteczna technika, ale jakże frustrująca dla nabywców. Najprawdopodobniej wielu z nich nie zrozumiało dlaczego urządzenie nie jest gotowe do pracy tuż po wyjęciu z pudełka, a dodatkowe utrudnienie w postaci instalowania oprogramowania może skutecznie zniechęcić kupujących, którzy co bardzo prawdopodobne, wrócą do Appla, bo tam wszystko po prostu działa.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login