Foto

Flickr zdominowany przez zdjęcia użytkowników iPhone'ów

przeczytasz w 1 min.

Właściciele smartfonów z logo Apple bardzo chętnie dzielą się swoimi zdjęciami z innymi użytkownikami portalu.

iPhone

Flickr to jeden z najpopularniejszych serwisów odwiedzanych przez miłośników fotografii. Grubo ponad 100 milionów użytkowników i idąca za tym ogromna liczba zdjęć przekłada się na sporo ciekawych statystyk. Z okazji kończącego się już roku twórcy portalu pokusili się o warte uwagi zestawienia.

Okazuje się, że najwięcej zdjęć umieszczanych na portalu to fotografie wykonane przy pomocy iPhone'ów, którym udało im się osiągnąć wynik na poziomie 30%.

Rezultat może robić spore wrażenie, a w tyle zostały nie tylko marki związane ściśle z fotografią, ale również konkurenci Apple z rynku mobilnego - Samsung i Sony. Jest to o tyle istotne, że również oni przykładają bardzo dużą uwagę do możliwości fotograficznych swoich propozycji.

Flickr statystyki producenci

Powyższy wykres, a zwłaszcza dane dotyczące firm Apple i Samsung dobrze pokazuje, jak szybko rośnie popularność fotografii smartfonowej.

Jeśli natomiast zastanawiacie się, które konkretnie urządzenia posłużyły do wykonania największej liczby zdjęć to odpowiedzi udzieli poniższa już grafika. Liderem okazuje się iPhone 6, ale nie jest on na szczycie zestawienia osamotniony.

Flickr statystyki urządzenia

Źródło: imore, blog.flickr

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Do zweryfikowania tych dany należało by jeszcze podać dane o pre-instalowanych aplikacjach przez producentów mam tu namyśli dane o aplikacji flickr
  • avatar
   lagosp
   0
   jakoś mnie to specjalnie nie dziwi. Iphony robią brdzo dobre zdjęcia więc są popularne
   • avatar
    CrisPL
    -5
    Ten fakt w sumie mnie nie dziwi, bo do używania Androida trzeba użyć mózgu, a drugie ten lans mam IPhone!! Jestem boski.
    • avatar
     Pr3dator
     0
     Prawie tak dobre jak profesjonalny sprzęt fotograficzny ;)...