Ciekawostki

Te fonty stworzyła sztuczna inteligencja

przeczytasz w 1 min.

Doskonały font nie istnieje, ale projektanci z różnych części świata próbują go stworzyć. Teraz do wyścigu dołączył nieprzeciętny gracz: sztuczna inteligencja. Firma Picsart wykorzystała ją do zaprojektowania nowej kolekcji cyfrowych czcionek.

Sztuczna inteligencja tworzy fonty

Firma Picsart, a konkretnie jej grupa odpowiedzialna za badania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – PAIR – postanowiła spróbować czegoś nowego. Zaprojektowała algorytm, który na podstawie innych fontów zdołał utworzyć swoje własne. W ten sposób powstało ponad 30 „czcionek”, a kolejne już są w drodze. 

„Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na komunikację wizualną rośnie też zapotrzebowanie na nowe  możliwości jej tworzenia – powiedział Anush Ghambaryan z Picsart. – Fonty cieszą się dużą popularnością w naszej bibliotece, a ta nowa technologia otwiera drzwi do nieograniczonego ich tworzenia”.

font AI Picsart

Te nowe fonty zasiliły katalog w płatnej usłudze Picsart Gold, dającej dostęp do pakietu narzędzi kreatywnych na potrzeby komunikacji wizualnej. Poniżej możesz zobaczyć, jak wyglądają niektóre z nich…

Tak wyglądają fonty stworzone przez sztuczną inteligencję:

font AI 1

font AI 2

font AI 3

Dobry czas dla firmy Picsart

Usługa Picsart ma za sobą świetny rok. Softbank wydał na nią 130 milionów dolarów, a sama aplikacja znalazła się wśród 20 najczęściej pobieranych. To zainteresowanie i te pieniądze pozwalają firmie kłaść coraz większy nacisk na rozwój rozwiązań wspomagających kreatywność.

Źródło: Picsart, Mashable

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Veritatis
  5
  Gorylica Coco też tak potrafi.
  • avatar
   Klops
   3
   Nasz wszechświat też...
   • avatar
    pawluto
    0
    Sztuczna inteligencja którą stworzył człowiek więc tak naprawdę te fonty nie stworzyła sztuczna inteligencja tylko człowiek...W Polsce najbardziej znaną sztuczną inteligebncją jest Max z orange który jest tak inteligentny że nie potrafi odróżnić zgłoszenia awarii internetu od awarii telefonu...
    • avatar
     JohnySzopa
     -1
     jjey2xxs9c
     • avatar
      kkastr
      -1
      Równie dobrze można napisać, że te czcionki stworzył komputer. Bo SI tak samo jak komputer nie potrafi nic zrobić samemu. Najpierw musi ktoś to zaprogramować i przede wszystkim zdecydować co ma SI robić i jakie ma dostarczać wyniki. Potem musi to ktoś zapuścić i zdebugować, a potem będą "wyskakiwały" czcionki "wymyślone przez SI". A SI nie wymyśla tylko losuje, ale to człowiek określa dane wejściowe oraz kryteria sukcesu. Z milionów mniej lub bardziej ślepych iteracji SI wybierane są te czcionki które spełniają z góry przyjęte kryteria.
      • avatar
       gicmo
       0
       Niechaj ta SI wymyśli, aby piątek zaczynał się od "po robocie" ... takie mam życzenie w czwartkowy wieczór.