Gry

From Dust - nowa gra twórcy Another World na filmach

przeczytasz w 1 min.

Eric Chahi, cóż to był za człowiek! Dziś jest to nie do pomyślenia, ale w pojedynkę stworzył grę, o której usłyszał - ba, zagrywał się - cały świat. Another World to jedna z najsłynniejszych gier komputerowych w historii, zresztą nie bez kozery trafiła na naszą prestiżową listę 100 gier XX wieku.

Twórca Another World po 1991 roku stworzył między innymi kontynuację przygód rudzielca oraz przygodówkę Heart of Darkness. Teraz zaś pracuje nad zupełnie nową grą From Dust. Oczywiście nie w pojedynkę, wspiera go w tym Ubisoft, a całość przywodzi na myśl kazus Jordana Mechnera, pierwotnego twórcę serii Prince of Persia, który przy współpracy z Francuzami przywrócił jej dawny blask.

Gra From Dust będzie jedną z tych "niekonwencjonalnych" pozycji, łącząc w sobie cechy takich hitów jak Populous, Spore, ale też i przygodówek. Bohaterowie gry - tajemnicze plemię, które utraciło swą wiedzę i tożsamość, przy użyciu specjalnych mocy kształtuje otoczenie w sposób umożliwiający dalszą egzystencję. Nie zabraknie więc efektownego władania żywiołami. Ubisoft opublikował właśnie pierwsze trailery pokazujące wycinek rozgrywki.

Premiera na PC i konsolach zapowiadana jest na wakacje. Gra ma być dystrybuowana wyłącznie metodą cyfrową.
 

Więcej ze strefy gier:

Źródło: YouTube

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Koncepcja ciekawa, połączyć kilka różnych, znanych pozycji. Jednak ta grafika jakoś według mnie nie jest wystarczająca, ale może to te filmiki są mylące i okaże się, że posiada ładną grafikę i co najważniejsze ciekawą fabułę. Czas pokaże.

  Ps. Ubisoft współpracuje przy tworzeniu gry, oby była ona zoptymalizowana :)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Nie Chachi a Chahi, poprawcie to panowie.
   • avatar
    jeomax.co.uk
    0
    Macuba ?