Głośniki

Rolowane i zginane głośniki Fujifilm Beat

Maciej | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Maciej
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Głośniki, które można zwinąć w rolkę i schować do kieszeni

Fujifilm Beat głośniki można rolować i zginać

Firma Fujifilm ogłosiła, że wyprodukowała płaskie membrany, które można wprawić w drgania za pomocą energii elektrycznej. Fujifilm Beat to głośniki, które można zrolować i schować do kieszeni.

Na targach Nano Tech 2013 w Tokio Fujifilm pokazała prototypy rozwijalnych głośników Beat, które niemal dowolnie można zginać, składać i rolować.

Dzięki nowej technologii możliwe będzie tworzenie różnorakich elementów otoczenia człowieka, które dodatkowo będą mogły generować niezłej jakości dźwięk.

Niestety nie wiemy nic o mocy, jaką można uzyskać z metra kwadratowego powierzchni takiej membrany, ani jakości dźwięku poza tym, że firma deklaruje możliwość generowania częstotliwości od 20 Hz do 20 KHz.

Fujifilm Beat głośniki można rolować zginać

Źródło: techon.nikkeibp

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Jak zwykle, wszystko okaże się w testach ;)
 • avatar
  tanakov
  5
  Omg jak na to spojrzałem pomyślałem o ekranie a to głośnik
 • avatar
  Dark Devill
  4
  Najpierw zginane ekrany, teraz zginane głośniki. Produkcja zginanych urządzeń typu smartfon/tablet to już tylko kwestia czasu :)
 • avatar
  wildthink
  4
  Fuji nie mógł sobie odmówić przyjemności zrobienia obudowy w kształcie rolki filmu - taki mariaż obrazu i dźwięku. Co za czasy, kiedy na wakacje jechało się z 10 rolkami filmu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  W niedalekiej przeszłości było wiele pomysłów na głośniki : przetworniki Mangera, elektrosaty, przetworniki magnetostatyczne, jonowe, panele NXT itd itp Jednak ciągle okazuje się że zwłaszcza w zakresie niskich i średnich częstotliwości te wynalazki przegrywają z przetwornikami tłokowymi, ciekawe jaki będzie w takim razie los wynalazku Fuji.
 • avatar
  LandStalker1
  1
  już widzę reklamę mediamarktu zginany telewizor marki... za jedyne 3000 zł a normalny 2000 zł, jednak gdy wydasz niepotrzebnie 1000 zł będziesz mógł się lansować chociaż ta opcja nie jest nikomu potrzebna(chyba że masz moove'a i śliskie ręce :P)
 • avatar
  Silver
  1
  W trakcie zwijania też coś zagrają? :)
 • avatar
  baran
  1
  20Hz-20kHz... tylko przy jakim spadku? Dodatkowo, czy taka folia nie będzie miała po drodze jakiegoś ostrego rezonansu? Wprawianie w drgania folio-podobnych materiałów nie jest nową ideą.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Super, ale wydaje mi się że każda muzyka puszczona na tych głośnikach będzię bardzo cicha i będzie przypominała bzykającą muchę.