Głośniki

Rolowane i zginane głośniki Fujifilm Beat

przeczytasz w 1 min.

Głośniki, które można zwinąć w rolkę i schować do kieszeni

Fujifilm Beat głośniki można rolować i zginać

Firma Fujifilm ogłosiła, że wyprodukowała płaskie membrany, które można wprawić w drgania za pomocą energii elektrycznej. Fujifilm Beat to głośniki, które można zrolować i schować do kieszeni.

Na targach Nano Tech 2013 w Tokio Fujifilm pokazała prototypy rozwijalnych głośników Beat, które niemal dowolnie można zginać, składać i rolować.

Dzięki nowej technologii możliwe będzie tworzenie różnorakich elementów otoczenia człowieka, które dodatkowo będą mogły generować niezłej jakości dźwięk.

Niestety nie wiemy nic o mocy, jaką można uzyskać z metra kwadratowego powierzchni takiej membrany, ani jakości dźwięku poza tym, że firma deklaruje możliwość generowania częstotliwości od 20 Hz do 20 KHz.

Fujifilm Beat głośniki można rolować zginać

Źródło: techon.nikkeibp

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Jak zwykle, wszystko okaże się w testach ;)
  • avatar
   tanakov
   5
   Omg jak na to spojrzałem pomyślałem o ekranie a to głośnik
   • avatar
    Dark Devill
    4
    Najpierw zginane ekrany, teraz zginane głośniki. Produkcja zginanych urządzeń typu smartfon/tablet to już tylko kwestia czasu :)
    • avatar
     wildthink
     4
     Fuji nie mógł sobie odmówić przyjemności zrobienia obudowy w kształcie rolki filmu - taki mariaż obrazu i dźwięku. Co za czasy, kiedy na wakacje jechało się z 10 rolkami filmu.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      W niedalekiej przeszłości było wiele pomysłów na głośniki : przetworniki Mangera, elektrosaty, przetworniki magnetostatyczne, jonowe, panele NXT itd itp Jednak ciągle okazuje się że zwłaszcza w zakresie niskich i średnich częstotliwości te wynalazki przegrywają z przetwornikami tłokowymi, ciekawe jaki będzie w takim razie los wynalazku Fuji.
      • avatar
       LandStalker1
       1
       już widzę reklamę mediamarktu zginany telewizor marki... za jedyne 3000 zł a normalny 2000 zł, jednak gdy wydasz niepotrzebnie 1000 zł będziesz mógł się lansować chociaż ta opcja nie jest nikomu potrzebna(chyba że masz moove'a i śliskie ręce :P)
       • avatar
        Silver
        1
        W trakcie zwijania też coś zagrają? :)
        • avatar
         baran
         1
         20Hz-20kHz... tylko przy jakim spadku? Dodatkowo, czy taka folia nie będzie miała po drodze jakiegoś ostrego rezonansu? Wprawianie w drgania folio-podobnych materiałów nie jest nową ideą.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Super, ale wydaje mi się że każda muzyka puszczona na tych głośnikach będzię bardzo cicha i będzie przypominała bzykającą muchę.