Laptopy

Fujitsu Lifebook 2013: laptop, tablet, telefon i aparat w jednym

przeczytasz w 1 min.

Rewolucja czy szaleństwo?

Prashant Chandra pokazała grafiki koncepcyjne nowego laptopa Fujitsu. Miałby on zawierać w sobie także tablet, telefon i aparat. Czy Fujitsu Lifebook 2013 zrewolucjonizowałby rynek?

Miałoby to być tzw. urządzenie modułowe, łączące w jednym aż 4 osobne urządzenia, z których można by korzystać zamiennie, lub jednocześnie, wedle aktualnych potrzeb. Trudno nazwać je zatem nawet laptopem, niemniej to jego na pierwszy rzut oka przypomina i po złożeniu wszystkich komponentów taki ma kształt. Poza tym on ma być tutaj najważniejszy, łączyć wszystkie urządzenia ze sobą i wykorzystywać ich potencjał.

Fujitsu Lifebook 2013

Każde z urządzeń mogłoby być używane oczywiście osobno. Gdy natomiast nie będzie akurat potrzeby używania aparatu czy telefonu, będą one spokojnie przytwierdzone do obudowy Lifebooka. Poza tym połączone urządzenia będą niejako się dopełniać. Po umieszczeniu w odpowiednim miejscu, tablet stanie się np. dotykową klawiaturą dla laptopa, który dodatkowo będzie wykorzystywał jego moc, by zwiększyć własne osiągi.

Fujitsu Lifebook 2013 z zamontowanym tabletem

"Lifebook to laptop powstający na zasadzie "wspólnego sprzętu". Obecnie, kiedy używamy oddzielnych urządzeń, dużo pamięci i mocy jest marnowanych, a dane często powtarzają sie w kilku miejscach. Na przykład jeśli mamy swoje piosenki w telefonie, dlaczego musimy zablokować taką samą ilość pamięci na laptopie? Podobnie, jeśli mam procesor w tablecie, dlaczego nie może on wspomóc pracy laptopa? To samo dotyczy również aparatu. Lifebook rozwiąże te problemy." - projektant Prashant Chandra

Fujitsu Lifebook 2013 w pokrowcu

Cały projekt wygląda naprawdę interesująco i jeśli pojawią się jakiekolwiek nowe informacje to z pewnością bliżej im się przyjrzymy.
 

Więcej o ciekawych laptopach:

Źródło: tablet-news, yankodesign

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  zazwyczaj jak cos jest do wszystkiego, to jest do niczego...
  • avatar
   webmaniack
   4
   mi się spodobał pomysł łączenia mocy, generalnie już 5 lat temu zastanawiałem się, czemu nie zrobią opcji np. połączenia mocy komputera stacjonarnego z laptopem (jesteś w domu, nie chcesz siedzieć przy stacjonarce, to spinasz laptop z desktopem jakimś kablem i korzystasz z mocy obu komputerów). Teraz może nie dokładnie w taki sposób, ale urzeczywistnia się moja "wizja" :)
   5 lat temu różnica mocy stacjonarnych i laptopów była nieporównywalnie większa niż teraz, choć desktopy nadal są dużo mocniejsze.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    lepiej jak by byla normalna klawiatura a nie dotkowa. a tablet gdzie indziej zmeiscic. lepiej jak by robil za duzego touch pada
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Pomysł sam w sobie ciekawy, ale bał bym się spytać o cenę całości no bo jak by nie patrzeć mniej więcej laptop 3k + smartphon 2k + tablet 3k + aparat 1.5k + oczywiście podatek od nowości, marża ...
     Jakby zrobili z tego standard i każdy producent mógł swoje moduły dopasować np. kupujesz samą podstawkę laptopa, a później kolejne moduły to mogło być jeszcze ciekawsze.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Za dużo... jest funkcjonalność.... ale za dużo... już nawet nie mówię o kosztach :S
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Wiedziałem że all in one to przyszłość
       • avatar
        Konto usunięte
        -3
        Rozumiem że na BM jest wiele "ludzi" z niskim IQ jednakże ja się do nich nie zaliczam , i nie wiem dla czego zminusowaliście mój wpis
        nie każdy jest kreatywny , ja akurat jestem i to bardzo skłaniając się w kierunku technicznym który odziedziczyłem po moim ŚP dziadku który był inżynierem oraz elektrykiem podobnie mój drugi dziadek był elektrykiem , więc nie bluzgajcie.
        • avatar
         Konto usunięte
         -5
         "Podobnie, jeśli mam procesor w tablecie, dlaczego nie może on wspomóc pracy laptopa?"

         Niby jak wykorzystać procesor z tabletu w laptopie ?
         • avatar
          Konto usunięte
          -8
          Ja coś podobnego opracowałem (pomysł) 6 lat temu.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Słabo to wygląda .
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            W końcu Fujitsu zacznie robić dobry sprzęt od kiedy siemens nie jest już z nimi.
            BTW będąc gdzieś w marketach przy laptopach, poszukajcie Fujitsu, zerknijcie na spód laptopa, a zobaczycie niespotykany w dzisiejszych czasach, napis:
            MADE IN GERMANY.
            • avatar
             Prezes Internetu
             0
             Klawiatura dotykowa - nie do przyjęcia. Jakim trzeba być cepem by nie zauważyć, że tam gdzie górują klawiatury dotykowe (tablety, smartfony), wszyscy kombinują jak do nich dodać zwykłą?

             Lakierowany na wysoki połysk - nie do przyjęcia. Zaraz będzie wyświniony tłustymi śladami. Wygląda to wtedy paskudnie i ma się poczucie, że brakuje tylko jeszcze kanapki przyklejonej do ekranu. Wystarczy, że tablet i telefon będą wyszmelcowane.

             Wystający z obudowy aparat albo odstający telefon - jak to niby przenosić bez strachu, że się coś poułamuje? Dalej, jak takie schody upakować w sensowny pokrowiec?

             Nie, nie i jeszcze raz nie. Pomysł zintegrowania telefonu z laptopem już wprowadzono choćby za pomocą stacji dokującej a kable zlikwidowano dzięki komunikacji WiFi i bluetooth. W tej chwili nie ma żadnego problemu by sparować ze sobą kilka urządzeń i je zsynchronizować. Sam używam laptopa, tabletu, telefonu i aparatu fotograficznego (od czasu do czasu) i tylko do tego ostatniego potrzebuję kabla bo producent mojego lapka nie przewidział, że istnieją jeszcze lustrzanki z kartą CF więc nie skorzystam ze slotu. Reszta nie wymaga żadnych okablowań. Więc po cholerę mi dziury w laptopie i wystające z niego na wszystkie strony jakieś dodatki? ;]

             Witaj!

             Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
             Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

             Połącz konto już teraz.

             Zaloguj przez 1Login