Karty graficzne

Fujitsu Siemens też chce zewnętrznych grafik

przeczytasz w 0 min.

Nie tylko ATI i Asus pracują nad zewnętrznymi grafikami do laptopów. Do grona zainteresowanych rynkiem dołącza grupa Fujitsu Siemens, która przygotowuje zewnętrzny moduł skierowany do użytkowników komputerów FS Amilo. Urządzenie, które już niebawem chce pokazać FS to AMILO GraphicBooster bazować będzie na technologii ATI XGP.

Według bardzo wstępnych zapewnień producenta, zewnętrzna karta ma zagwarantować użytkownikom przenośnych komputerów blisko 5-krotny wzrost wydajności w porównaniu z tradycyjnymi chipami graficznymi montowanymi na płytach głównych laptopów FS Amilo. Według danych producenta pozwoli to na osiągnięcie w testach 3DMark06 nawet do 8000 punktów.


Już teraz wiadomo, że AMILO GraphicBooster wyposażony zostanie w dwa cyfrowe złącza wideo: DVI-D i HDMI. Wielką niewiadomą jest to, jak zewnętrzny moduł będzie komunikował się z laptopem FS. Czy będzie to jakiś dedykowany port? Czy może podobne rozwiązanie do Asusa gdzie producent używa dodatkowej karty ExpressCard? Póki co ta kwestia pozostaje zagadką.

Karta powinna zadebiutować na rynku już za kilka tygodni. Fujitsu Siemens na razie nie zdradził ile ma kosztować przyjemność grania na standardowym laptopie.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login