Filmy / seriale / VOD

Kontynuacja hitu Apple TV+ powstaje w Polsce. Zamknęli świątynię, by nakręcić ujęcia

przeczytasz w 1 min.

“Fundacja” to świetnie przyjęty serial sci-fi od Apple TV+, bazujący na cyklu powieści Isaaca Asimova. Jego 3. sezon powstaje w kilku polskich lokalizacjach, w tym w znanej, warszawskiej świątyni. Której?

Fundacja: sezon 3 powstaje w Polsce 

Dziś start prac na planie do 3. sezonu “Fundacji” Apple TV+, mających miejsce w – słynącej z oryginalnego projektu, kształtem przypominającego wyciskarkę do cytryn – Świątyni Opatrzności Bożej. W zamian za udostępnienie przestrzeni do realizacji zdjęć po stronie zagranicznych gości pozostaje sfinansowanie kościelnej instalacji. 

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na współpracę z filmowcami. Stoją za tym dwa istotne powody. Po pierwsze, wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem Świątyni jako miejsca schronienia ludzi, budowania wspólnoty. Po drugie, dzięki tej produkcji możliwe będzie sfinansowanie ważnego elementu modernizacji naszej infrastruktury energetycznej. Budowa turbiny energetycznej pozwoli znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, stanowiącej olbrzymi składnik stałych kosztów funkcjonowania kompleksu 

– mówi Marek Drabik, pełnomocnik Zarządu Centrum Opatrzności Bożej.

Prace filmowe w Świątyni Opatrzności Bożej potrwają do soboty, 13 kwietnia.

Na liście pozostałych, polskich lokalizacji planów zdjęciowych 3. sezonu “Fundacji” znalazły się także Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historii Polski oraz miejscowość Izabelin.

O czym jest serial Fundacja Apple TV+?

Twórcy “Fundacji” rozpościerają przed widzem postapokaliptyczną wizję, w której przychodzi odnaleźć się grupie wyrzutków. Ich celem jest odbudowa cywilizacji i ocalenie ludzkości w obliczu upadku Imperium Galaktycznego.

W rolach głównych serialu sci-fi wystąpili: Lee Pace, Jared Harris, Terrence Mann, Cassian Bilton i Laura Birn.

Kiedy premiera 3 sezonu?

Nie znamy na ten moment oficjalnej daty premiery 3. sezonu serialu. Najwcześniej można go wypatrywać zapewne dopiero w 2025 roku. 

Źródło: cowwilanowie.pl, stacja7.pl, Apple TV+

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kashano
  3
  O proszę, Fundację w Polsce, ciekawe czy główni aktorzy zawitają na planie.
  • avatar
   stalkerpl
   0
   ciekawe co powiedzą gdy finalnie rozegrają sie w świątyni tęczowe sceny
   • avatar
    piomiq
    0
    Cytat komentarza z "filmweb.pl"

    "Wybuchy strzelaniny i konieczny w nowoczesnym kinie remix rasowo - płciowy.

    To wygląda naprawdę kiepsko. Nie dość że fabuła zdaje się oderwana od książkowego pierwowzoru (założę się że lepsza nie będzie), to jeszcze jak na dłoni zmiana najważniejszych postaci uniwersum na kobiety, najlepiej o innym niż biały kolorze skóry.

    No przepraszam Laura Birn jako Demerzel? Lou Llobell jako Gaal? Leah Harvey jako Salvor Hardin. Trzeba było? Dobrze że Seldona nie gra Meryl Streep.

    Czy oni naprawdę muszą wszędzie wpychać tą swoją poprawność polityczną i ideologię?

    Dostaję alergii na tego typu produkcje."

    Nie zachęca.