Smartfony

Qualcomm zaoferował firmie Samsung niższe ceny na procesory? LG się to nie podoba

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze doniesienia sugerują, iż Galaxy Note 4 może przyczynić się do wojenki na rynku mobilnym i być może do końca współpracy niektórych firm.

Qualcomm Snapdragon 805 Galaxy Note 4

Temat Galaxy Note 4 pojawia się ostatnio dość często. Najnowsze doniesienia sugerują, iż urządzenie to może przyczynić się do małej wojenki na rynku mobilnym i być może do końca współpracy niektórych firm. Co ciekawe, w centrum uwagi znalazło się tutaj ... LG.

ZDNet Korea dotarło do informacji, na podstawie których potwierdza się, że na rynku zadebiutują przynajmniej dwa warianty Galaxy Note 4 mające różnić się procesorami. Nie jest to większym zaskoczeniem, tak samo jak fakt, że w jednym z modeli znaleźć ma się układ Snapdragon 805. Tutaj zaczyna się jednak najciekawszy punkt całej historii.

Wspomniane źródło twierdzi, iż Qualcomm zdecydował się dostarczył firmie Samsung swoje najnowsze układy w atrakcyjnych cenach. Nie wiadomo dokładnie o jakiej sumie mowa, ale podobno zniżki były bardzo kuszące.

W tym miejsce na scenę wkracza wywołane LG. Lokalny rywal Samsunga o wszystkim się już podobno dowiedział i, czemu akurat trudno się dziwić, nie bardzo mu się to spodobało.

Nie jest niestety w 100 procentach pewne czy powyższe rewelacje są prawdziwe. Być może coś jednak jest na rzeczy, ponieważ ZDNet Korea nie myli się często. Nawet wtedy należy zastanawiać się jednak, czy LG może całkowicie zrezygnować z usług firmy Qualcomm na rzecz rozwiązań konkurencji i swoich własnych. Niektórzy takie rozwiązanie właśnie sugerują, ale wnioski te wysnuwane są zdecydowanie za wcześnie.

Źródło: phonearena, geeky-gadgets

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lukasr29
  4
  Nic dziwnego, cena zależy od ilości zamówienia, jak samsung robi duże zamówienie to dostaje lepszą cenę i tyle w temacie...
  • avatar
   Vites
   3
   Jak wiadomo Qualcomm nie ma swoich własnych fabryk produkujących układy scalone. Qualcomm zleca ich produkcje tajwańskiemu TSMC oraz właśnie Samsungowi (umowa została podpisana w lipcu 2012 roku). Chodziło o to, ze TSMC nie wyrabiało się z produkcja układów Qualcomm dla urządzeń mobilnych, ktorych głownym odbiorcą był Samsung a Samsung był w stanie te układy produkować sam dla siebie).
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Szajsung i tak będzie zawsze szajsungiem jak inne firmy owszem dziwne to jest że oni mają zniżki ,a inni producenci nie ,ale muszą mieć powód prawda ? LG powinno się zastosować do swojego skrótu czyli Luźna Guma :)
    • avatar
     Dudi4Fr
     -1
     Nie ma co się dziwić Samsung swoje procki robi (nie takie dobre jak SP ale maja) wiec mogą się teoretycznie uniezależnić od Qualcomma, wiec ten musi kusić ich cena. A z drogiej strony do kogo zwróci się LG? MediaTech czy jakiś inny chiński pseudo-procek... Chciałbym zobaczyć jak G3 z ekranem 2K dawał byś sobie rade gdyby tak jakiegoś chinola wsadzili... A sali fabryki nie wybudują tak szybko nie mówiąc już o zrobieniu czegoś samemu...
     • avatar
      Konto usunięte
      -16
      LG dupe sciska huehuehue LG zostal ci tylko zel na bol dupy :D
      • avatar
       adwell
       0
       Jeśli LG miałoby porzucić Snapki, ich zyski diametralnie spadłyby. Powiedzmy, że większą ilość procesorów w smartfonach LG byłyby procesory Mediateka, co za tym idzie, brak możliwości wgrywania custom romów. Posiadam LG L5 II i nie ma żadnych customów, bo Mediatek nie udostępnia swoich bibliotek/kodu źrodłowego, nie wiem jak to nazwać. Obeznani w temacie wiedzą o co chodzi. Dużo ludzi wgrywa custom romy, a gdyby LG miało tylko procesory Mediatek, ich zyski i sprzedaż byłaby moim zdaniem dużo mniejsza.