Smartfony

Galaxy Note 7 może oferować hybrydowy slot UFS/microSD

przeczytasz w 1 min.

Wedle najnowszych informacji Galaxy Note 7 obsługiwać będzie nie tylko znane nam już katy microSD, ale również nowe UFS.

Przed premierami nowych smartfonów często pojawiają się pytania odnośnie tego, czy liczyć można będzie na slot microSD. Podobne rozważania towarzyszą nam także w kontekście Galaxy Note 7.

W tym przypadku nie może być jednak inaczej. Kilka dni temu pisaliśmy o zapowiedzi kart pamięci UFS. Cechują się one przede wszystkim bardzo wysoką wydajnością i docelowo zastąpić mają standard microSD. Nowe rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Samsung i nic dziwnego, że od razu padły sugestie, iż to właśnie Galaxy Note 7 jako pierwsze urządzenie wykorzysta możliwości kart UFS.

Problem w tym, że obydwa standardy nie są ze sobą zgodne, a zatem oznaczałoby to dla przyszłych użytkowników Galaxy Note 7 konieczność rezygnacji z kart microSD. Nie każdemu musiałoby się to podobać i być może producent zdając sobie z tego sprawę ma rozwiązanie.

Wedle informacji do jakich dotarł Droid-Life, Galaxy Note 7 może oferować hybrydowy slot UFS/microSD. Producentowi udało się podobno takie rozwiązanie opracować i nie da się ukryć, że byłoby one dla użytkowników chyba najodpowiedniejsze. Pozwalałoby też mieć nadzieję, że na UFS szybciej przesiądą się inni producenci, jednocześnie nie rezygnując od razu z microSD i tym samym zadowalając zwolenników obydwu standardów.

Źródło: phonearena, gadgetguy, Droid-Life

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  luq529
  2
  Może nareszcie nadejdzie godny następca Note 3.
  • avatar
   Damian_jo
   2
   Wezmę - na pewno :) fakt że boli że w moim Note 4 bateria po roku zamiast trzymać 6 godzin (auto -5 jasność ekranu) trzyma około 3,5 - czasem krócej (obydwa czasy to SOT). Musiałem zakupić nową (dostępność też słaba oryginalnej). Wiem jak wygląda to w S6 dziewczyny gdzie bateria jest niewymienna - 3h SOT to tragedia,w 2 miesięcznym egzemplarzu!
   W każdym bądź razie - wolałbym aby jednak telefon był bardziej użyteczny,nie musi "wyglądać", może być grubszy i mieć szersze ramki byleby zachowywał te 5,8 - 6,2 cala ekran ale jednak miał tę wymienną baterię i slot kart microsd/UFS (jeśli UFS będzie znacząco szybsze to jestem jak najbardziej za)
   • avatar
    endrju_pl
    0
    Naprawdę boli mnie brak wymiennego akumulatora w nowych telefonach. Jeszcze pół biedy zapłacić niech będzie 150 zł za baterię, ale tracić czas na wymianę, a do tego kto wie jak złożą wodoodporny telefon...
    • avatar
     BluePandoraBox
     0
     zakrzywiony po obu stronach aby rysik się ślizgał i uciekał z ekranu no pięknie ... w biznesowym fonie?
     za rok obwieszczą pewnie powrót płaskiej wersji i wymiennej baterii, w tym roku na powrót załapał się tylko slot na karty pamięci :P
     w takim razie czekam na N9 i zostaję przy Note Edge, po aktualizacji do andka 6.0.1 wreszcie działa baz zacinek to nie ma sensu zmieniać, a i zagięcie ma sensowne, dodatkowy pasek 160 pikseli na którym mieszczą się ikony czy sterowanie od playera