Foto

Galaxy S8 będzie przypominał o czyszczeniu obiektywu aparatu

przeczytasz w 1 min.

Komunikat wydaje się niczym innym jak pokłosiem nietypowego osadzenia czytnika linii papilarnych.

Wprawdzie szum po premierze Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ opada, ale kolejne dni przynosić powinny nowe informacje na ich temat. Poruszane będą już głównie kwestie, którymi sam producent na konferencji się nie chwalił, a które osoby mające okazję do dłuższego obcowania z urządzeniami szybko zauważają.

Sporo komentarzy budzi osadzenie czytnika linii papilarnych. Odchudzenie ramek wokół ekranu spowodowało rezygnację z przycisku HOME. Czytnik ulokowano na tylnym panelu, ale nie pod obiektywem aparatu a obok niego. Pojawiają się pytania dotyczące ergonomii, a także tego czy obiektyw aparatu nie będzie przypadkowo zabrudzany.

To całkiem możliwy scenariusz, co zdaje się dopuszczać do siebie także producent. Okazuje się bowiem, że aplikacja aparatu w Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ wyświetlać będzie komunikat przypominający o czyszczeniu obiektywu aparatu.

Galaxy S8 aplikacja aparatu

Jako pierwsze poinformowała o tym redakcja Android Central. Komunikat nie wyświetla się bowiem cały czas. Co więcej, zaczyna pojawiać się dopiero po zeskanowaniu przynajmniej jednego odcisku palca i wybraniu opcji odblokowywania urządzenia przy jego pomocy. Zapewne większość osób mających styczność z nowymi smartfonami szybciej sprawdzała kamerę niż czytnik, trudno było o dostrzeżenie powyższej opcji.

Osadzeniu czytnika poświęcone zostanie zapewne sporo uwagi w recenzjach, póki co mamy za sobą dopiero pierwsze wrażenia z Galaxy S8.

Źródło: phonearena, Android Central

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  4
  Szczerze miałem to w Nexus'ie 6P, jeśli dużo chodzisz i jesteś ogólnie w ruchu takie rozwiązanie jest bardzo przydatne. Jednak, jeśli jak ja siedzisz w biurze przed komputerem cały dzień, nagle potrzeba podniesienia telefonu za każdym razem robi się dość uciążliwa. Mogli poczekać jeszcze trochę i wprowadzić ten czytnik linii papilarnych pod szkłem z przodu, przecież Qualcomm posiada już taka technologie.
  • avatar
   grzech7
   0
   Szkoda że nie przypomina o umyciu k@$!#a!, nam nadzieję że napiszecie o tym też benchmark.pl
   • avatar
    olo22
    0
    syf i gowno ten telefon za te pieniadze.
    • avatar
     olo22
     0
     syf i gowno ten telefon za te pieniadze.