Gadżety

Garmin Fenix 2: wielofunkcyjny zegarek GPS dla sportowców

przeczytasz w 1 min.

Propozycja dla prawdziwych sportowców.

Garmin fenix 2 zegarek

Firma Garmin zapowiedziała drugą generację jednego z najciekawszych zegarków GPS na rynku – fēnix. Mający wejść na rynek już w przyszłym miesiącu następca wypełnić ma luki, które wytknęli mu użytkownicy, a także uprościć nieco skomplikowany interfejs. 

Z wyglądu fēnix 2 nie różni się zbytnio od pierwowzoru. Wciąż ma swój stylowy i jednocześnie nawiązujący do sportowych zastosowań wygląd, który sprawia, że bez obaw można nosić go 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wewnątrz jednak doczekał się sporych zmian. 

Garmin fēnix 2 to zegarek GPS dla sportowców, obsługujący wiele różnych dyscyplin – od biegania, przez pływanie i jazdę na rowerze, a na jeździe na nartach kończąc. W każdym z tych trybów użytkownik otrzymuje dużo przydatnych funkcji, jak na przykład monitorowanie tempa, czasu i dystansu oraz zliczanie okrążeń (bieganie), śledzenie liczby ruchów, interwałów, dystansu i tempa (pływanie), odczytywanie rytmu i mocy (jazda na rowerze) czy zliczanie przejazdów i wykrywanie prędkości oraz różnicy wzniesień (zjazd na nartach lub snowboardzie).

Zegarek został wyposażony w wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy elektroniczny kompas, które kalibrują się automatycznie dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Garmin fēnix 2 ma też wstrząsoodporną obudowę z tworzywa termoplastycznego wzmocnionego elementami stali oraz szybkę z zakrzywionego szkła mineralnego odpornego na zarysowania. Chroni ona wyświetlacz LCD z czerwonym podświetleniem LED. Producent gwarantuje też wodoszczelność 5 ATM (50 metrów). Jedno naładowanie akumulatora zapewnić ma natomiast do 50 godzin pracy w trybie GPS lub 5 tygodni w trybie zegarka.

Garmin fenix 2 zegarek wygląd

Więcej informacji znajdziecie na stronie produktu. Premiera modelu Garmin fēnix 2 planowana jest na marzec tego roku, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 399 euro.

Źródło: DigitalTrends, Garmin

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Szkoda, że powiadomienia są tylko w połączeniu z iPhonem...
  • avatar
   pscager
   -2
   Za taką cenę to już by mogli wyświetlacz OLED z FullHD wstawic :-)
   • avatar
    quasimodo
    -3
    "Mający wejść na rynek już w przyszłym miesiącu następca wypełnić ma luki, które wytknęli mu użytkownicy, a także uprościć nieco skomplikowany interfejs."

    Skąd użytkownicy wiedzą, jakie ma luki, skoro nie trafił jeszcze na rynek? Domyślam się, że chodzi o poprzednika, ale z treści to nie wynika.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     5atm to troche malawo.
     • avatar
      luq529
      0
      No i taki czas pracy to ja rozumiem, a nie dzień i rozładowany. Jakby jeszcze mógł komunikować się z telefonem to to już w ogóle było by super.