Nawigacja GPS

Nawigacja Garmin HUD wyświetli informacje na przedniej szybie samochodu

przeczytasz w 1 min.

Dzięki Garmin HUD kierowca ma mieć możliwość korzystania z nawigacji bez konieczności odrywania oczu od drogi przed sobą.

Garmin HUD nawigacja wygląd

Od jakiegoś czasu standardowe nawigacje GPS tracą na popularności – głównie za sprawą coraz to wydajniejszych i bardziej funkcjonalnych urządzeń mobilnych, typu smartfon czy tablet. Firma Garmin postanowiła więc wprowadzić na rynek coś nowego, co połączy oba te światy – i tak właśnie powstał HUD.

Garmin HUD to nawigacja GPS, generująca obraz z najważniejszymi informacjami, który wyświetlany jest na przezroczystej folii znajdującej się na przedniej szybie samochodu. Dzięki temu kierowca ma mieć możliwość korzystania z nawigacji bez konieczności odrywania oczu od drogi przed sobą.

Pojawiają się tam informacje o zakrętach, aktualnej prędkości i obowiązujących na danym odcinku ograniczeniach oraz przewidywanym czasie dotarcia do celu. Ciekawym dodatkiem jest także informacja, na którym pasie powinniśmy się w danym momencie znajdować. Całości dopełniają standardowe komunikaty o utrudnieniach w ruchu i lokalizacji fotoradarów.

Garmin HUD nawigacja ekran

Urządzenie wykorzystuje transmisję bezprzewodową Bluetooth, aby połączyć się ze smartfonem, który jest źródłem wszelkich informacji wyświetlanych przez HUD. Firma Garmin zadbała o sporą kompatybilność – nawigacja współpracuje ze smartfonami z systemami iOS, Google Android oraz Windows Phone 8.

„HUD wyznacza nowe standardy nawigacji, w której kierowca otrzymuje dostęp do pełnych informacji bez konieczności odrywania wzroku od drogi” - powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin. „Dotychczas transparentne wyświetlacze dostępne były jedynie w najdroższych modelach samochodów, dzięki Garmin HUD technologia ta jest dostępna w przystępnej cenie dla wszystkich zainteresowanych”.

Garmin HUD nawigacja wyświetlacz

Premiera Garmin HUD odbędzie się jeszcze tego lata. Cena urządzenia została ustalona na 149 euro.

Źródło: NeoWin, Garmin

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  irondick
  4
  To znaczy, że to nie jest nawigacja tylko transmiter wyświetlający czyli dodatek do smartfona.
  • avatar
   kisic111
   2
   Wysoka technologia.
   • avatar
    Maciej Lewczuk
    2
    Chyba nie sprawdzi się, jeśli kierowca będzie śmigał w dzień w okularach z polaryzacją.
    • avatar
     Flynn
     1
     W telefonie z Androidem można sobie to zainstalować - za darmo. Nakleisz odpowiedni kawałek folii (chociażby takiej do przyciemniania szyb) i w dzień też będzie widać. W nocy fajny bajer, bo nie trzeba spoglądać na zegary, bo prędkość, dystans i takie inne wyświetlają się przed nosem.
     • avatar
      -NoN-
      0
      Hmm.... Mnie nie przeszkadza patrzenie na dobrze (w dobrym miejscu) umocowany telefon.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       129 dolarow kosztuje samo urzadzenie, do tego trzeba miec jeszcze samartfon, zakupic pewnie mape/aplikacje na telefon i przynajmniej kabel do ladowania (niektore telefony przy wlaczonym GPS (tu jeszcze musi byc BT) zra baterie bardzo szybko).

       Raczej nie widze mozliwosci, zeby to moglo konkurowac z konwencjonalnymi urzadzeniami do nawigacji. W tej cenie bez problemu znajdziemy juz urzadzenie TomTom czy Garmin a jak sie uda zalapac na jakas promocje to nawet z dozywotnia aktualizacja map.

       A jesli chodzi o sposob wyswietlania - sa aplikacje na telefony ktore potrafia wyswietlic podobny (odpowiednio odwrocony) obraz jak na zdjeciu. W dzien oczywiscie nie widac kompletnie nic, ale od zmierzchu do switu nie ma problemu
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        w