Gadżety

Nawigacja Garmin zūmo 390LM dla motocyklistów

przeczytasz w 2 min.

Producent zapowiada - „zūmo 390LM proponuje motocyklistom wyznaczanie trasy na podstawie poziomu atrakcyjności dla jednośladów”.

Garmin Zumo 390LM GPS wygląd

W ofercie firmy Garmin pojawiła się nowa nawigacja dla motocyklistów. Model zūmo 390LM poza funkcja prowadzenia po wcześniej wyznaczonych trasach umożliwia także monitorowanie ciśnienia w oponach (wymagany dodatkowy system). Ponadto producent gwarantuje bezterminowy dostęp do aktualnych map.

Garmin zūmo 390LM to nawigacja motocyklowa, przeznaczona dla kierowców, podróżujących nie tylko po głównych szlakach – jak zapowiada producent – ale też bezdrożach. Urządzenie charakteryzować ma się 4,3-calowym ekranem przystosowanym do wyświetlania niezakłóconego przez odbijające się światło, a także do obsługi w rękawiczkach. Ekran odporny jest także na działanie wody i oparów paliwa.

Poza standardowymi funkcjami urządzenie zostało wyposażone w takie opcje jak dziennik historii usług (rejestrowanie przebiegu, a także dat i historii wykonywanych usług serwisowych), asystent pasa ruchu z widokiem skrzyżowań oraz TracBack (ustalenie drogi powrotnej z miejsca docelowego do miejsca startu). To jednak nie wszystko.

Garmin Zumo 390LM GPS przód

Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth nawigacja zūmo 390LM może bezprzewodowo łączyć się z innym urządzeniem, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie rozmów bez zdejmowania kasku czy rękawic. Głosowo do słuchawki przekazywane mogą być także wskazówki nawigacyjne o zbliżających się manewrach lub informujące o nazwach ulic.

Nawigacja Garmin zūmo 390LM jest także kompatybilna z Systemem Monitorowania Ciśnienia w Oponach (TPMS). Po umieszczeniu odpowiednich sensorów na obu oponach na ekranie wyświetlane mogą być informacje na temat ciśnienia w każdej z nich. 

Garmin Zumo 390LM GPS

Producent chwali się swoją nową funkcją wyznaczania tras po krętych drogach. Jak informuje w zapowiedzi – „Oprócz dotychczasowego trybu wyznaczania tras na podstawie najkrótszego dystansu lub najkrótszego czasu dotarcia do celu, zūmo 390LM proponuje motocyklistom wyznaczanie trasy na podstawie poziomu atrakcyjności dla jednośladów”.

Całości dopełnia darmowe oprogramowanie BaseCamp. Jego zadaniem jest wygodne planowanie podróży z uwzględnieniem lokalnych atrakcji, noclegów, jadalni i stacji benzynowych. Plan możemy utworzyć na komputerze, a następnie przesłać go do nawigacji. 

Garmin Zumo 390LM GPS tył

Garmin zūmo 390LM jest już dostępny na rynku. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 499 euro.

Źródło: Garmin, navi-world, motorradonline, ridermagazine, bubblenews

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Głupota! Zabił bym się gdybym coś takiego zamontował. Lepiej było by zapłacić x5 tyle za wyświetlacz w kasku na szybce a nie takie coś...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zamontowałbym sobie cos takiego na rowerze, jesli tylko uchwyty bedą kompatybilne.
   • avatar
    szydas
    0
    hmm....niby fajny, ale nie za takie pieniądze. Alternatywa: Nieużywany smartfon - 0 PLN (wcześniej 1 PLN u operatora), obudowa wodoszczelna z dotykową folią i mocowanie do kierownicy - jakieś 120 PLN, wiodąca polska nawigacja z mapami Europy - w zależności od czasu ważności licencji, ale np.150 PLN za rok. Czyli w sumie jakieś 65 euro. Do tego darmowe oprogramowanie do sterowania głosem, czy co tam komu potrzebne. Można wsadzić SIM z prepaida, aktywować pakiet danych i ma się dodatkowo aktualizacje Live korków itp. Jakość wyświetlacza bije na głowę wszystkie GPSy, dodatkowo jasność automatycznie dostosowuje się do oświetlenia. A wbrew temu, co sugeruje artykuł Garminem nie da się dzwonić, nawet na 112.