Ciekawostki

Gates na CES'08 - ostatni raz?

przeczytasz w 0 min.

Już za kilka dni w Las Vegas rozpoczną się kilkudniowe targi elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show. Jak co roku przedstawionych zostanie kilkanaście nowinek, a swoją obecność potwierdzili już najwięksi. Wspomnieliśmy już, że pojawi się izraelski producent, który chce oczarować nas płytami o średnicy 120mm i pojemności 1TB. Na pewno nie zabraknie wzmianek o DisplayPort'cie - tu należy liczyć na Della.

Jest jednak coś co zainteresuje wszystkich. Otóż, pojawi się jak co roku Bill Gates, który przemówi do gości rysując kolejne wizje. Oczywiście można nie lubić Billa, jednak część jego teorii dziwnie się potwierdziło - np. kiedyś Gates mówił o pełnej integracji dnia codziennego z technologiami komputerowymi. Dziś, praktycznie czego się nie dotkniemy, jest bliżej lub dalej powiązane z technologiami wyniesionymi wprost z PC'tów.


Tegoroczne przemówienie Billa będzie nie tylko ciekawostką ze względu na to co powie "szef". Otóż Gates zrobi to ostatni raz jako członek zarządu Microsoft. Zgodnie z wcześniejszą umową, Gates przechodzi na „emeryturę” i od połowy 2008 całkowicie poświęci się tworzonej wraz z żoną Fundacji Billa i Melindy Gates. Zatem jeśli ujrzymy go w 2009 w Las Vegas, to pojawi się tam jako co najwyżej jako gość honorowy.

Póki co, eksperci obstawiają, że na pożegnanie Gates wspomni o nowych planach dotyczących Xbox360, HD-DVD oraz IPTV. O tym co faktycznie przyniosą targi CES'08 na pewno wspomnimy już za kilka dni.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login