• benchmark.pl
 • newsy
 • Tablet graficzny Genius M912 z powierzchnią roboczą 9 na 12" i wysoką czułością na nacisk

Tablet graficzny Genius M912 z powierzchnią roboczą 9 na 12" i wysoką czułością na nacisk

przeczytasz w 1 min.

2048 poziomów czułości

Genius PenSketch M912 tablet graficzny zestaw

W ofercie firmy Genius pojawił się nowy tablet graficzny – model PenSketch M912.

Genius PenSketch M912 to tablet graficzny, którego jedną z cech charakterystycznych ma być duża powierzchnia robocza o wymiarach 9 na 12 cali, co daje łącznie obszar bliski 700 cm2. Same proporcje obrazu dopasować można natomiast do trzech standardowych formatów – 4:3, 16:9 oraz 16:10. Model ten ma rozdzielczość 5120 LPI.

Tablet PenSketch M912 charakteryzuje się również 2048 poziomami czułości na nacisk, co zagwarantować powinno precyzyjną i efektywną pracę. Warto dodać, że urządzenie potrafić ma odczytać nawet do 300 punktów na sekundę.

Wygodę pracy zapewniać ma pióro, które wyposażone zostało w dwa przyciski – mogą one służyć do zmiany parametrów markera albo pełnić funkcje lewego i prawego przycisku myszy. Nie zabrakło także bezprzewodowej myszki, która podobnie jak pióro nie wymaga zasilania, dzięki czemu jej waga jest stosunkowo niska.

Na górze przedniego panelu znalazło się osiem przycisków szybkiego dostępu – odpowiadają one kolejno za funkcje gumki, cofania, dodawania nowej warstwy, Flip 3D, zmiany wielkości pędzla (+ i -) oraz przybliżania i oddalania.

Firma Genius dołącza do urządzenia zestaw aplikacji. Znajdziemy w nim PenDrawer (aplikacja do robienia notatek na plikach graficznych), PenSign (dodawanie odręcznego podpisu) oraz Pen Toolbar (dostęp do funkcji tabletu prosto z pulpitu Windows).

Genius PenSketch M912 tablet graficzny wygląd

Urządzenie jest już dostępne na rynku, a jego cena wynosi 459 złotych. W zestawie poza samym tabletem Genius PenSketch M912 znajdziemy także piórko i mysz, podstawkę pod pióro, sterowniki, dodatkowe oprogramowanie, dwie dodatkowe końcówki pióra, baterię AAA oraz instrukcję obsługi.

Źródło: Genius

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  loccothan
  2
  Bogate wyposażenie to jest + dla Genialnych, pewnie np. Pentagram bedzie miał konkurecję.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Jak wyjdzie to jakieś porównanie byłoby fajne.
   • avatar
    obcypl
    1
    nie sądzę, żeby ten tablet nadawał się do czegokolwiek poza notatkami odręcznymi. Próbowałem kilkunastu "alternatyw" dla Wacoma. Bez sukcesu. Może gdybym nigdy Wacoma nie miał było by łatwiej, ale tak jakość tej "chińszczyzny" jest nie do przyjęcia.
    Inna sprawa, że mój Wacom "pracuje zawodowo" i zarabia na siebie więc jego koszt jest dla mnie znikomy. Gdybym miał kupić sobie tablet dla zabawy, to pewnie bym się zastanowił poważnie.
    • avatar
     Begrezen
     0
     Jak coś może mieć 9 na 12 cali??
     toż ten rozmiar liczony jest po przekątnej, mam rozumieć że ten tablet jest rombem, który ma jedną przekątną 9cali a drugą 12 ?:P

     Domyślam się że chodziło tutaj o to, że tablet występuje w wersjach 9 calowych i 12 calowych, niemniej jednak ciekawie się to czytało :D