• benchmark.pl
 • Gry
 • Ghost Games ma kłopoty - co z nową odsłoną Need for Speed?
Gry

Ghost Games ma kłopoty - co z nową odsłoną Need for Speed?

przeczytasz w 1 min.

Prace nad kolejną odsłoną serii Need for Speed, o których mówiło się nieoficjalnie jeszcze w grudniu, zostały podobno wstrzymane.

Ghost Games studio zwolnienia

Need for Speed: Rivals z pewnością nie jest ideałem, ale gracze ocenili tę produkcję całkiem przyzwoicie. Mogło się zatem wydawać, że odpowiedzialne za nią studio Ghost Games będzie miało teraz tylko powody do zadowolenia. Wygląda na to, że sytuacja nie jest jednak szczególnie optymistyczna.

Informacje mówiące o tym, iż Ghost Games pracuje nad kolejną odsłoną serii Need for Speed pojawiły się jeszcze pod koniec zeszłego roku. Przedstawiciele studia chwalili się wtedy, że wiążą spore nadzieje z marką Need for Speed, której nie chcą podobno wypuścić już z rąk. Serwis Polygon, powołując się na swoich informatorów, donosi jednak, że być może trzeba będzie podobne plany porzucić.

W Ghost Games rozpoczęły się podobno zwolnienia i pracę stracili wszyscy, którzy nie mieli podpisanej stałej umowy. Osoby zatrudnione na pełen etat otrzymały natomiast dwie możliwości wyboru - odejście z pracy i odebranie należnego z tego tytułu odszkodowania (rekompensaty), albo pozostanie na stanowisku z jednoczesnym skupieniem się nad innym projektem.

Tak, prace nad kolejną odsłoną serii Need for Speed, o których mówiło się nieoficjalnie jeszcze w grudniu, zostały podobno wstrzymane. Co ciekawe, cała ekipa tworząca grę ma teraz pomagać przy kolejnej części Battlefielda, określanego kryptonimem Havana i tworzonego przez Visceral Games.

Informacje te bardzo szybko postanowiono naturalnie zweryfikować. Wygląda na to, że jest w nich sporo prawdy, bo EA jest bardzo tajemnicze i w krótkim oświadczeniu stwierdza jedynie, że "rozpoczął się czas konsultacji odnośnie niektórych stanowisk w studiu Ghost Games U.K.".

Być może wkrótce dowiemy się na ten temat czegoś więcej.

Źródło: vg247, polygon

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  steny
  40
  Dla mnie to NFS może nie wychodzić co roku wole poczekać 2-3 lata na porządny produkt :)
  • avatar
   Konto usunięte
   24
   Dla mnie to nowy NfS nie musi już wychodzić. Od czasu jak pojawił się NfS Underground, Most Wanted czy Carbon to kolejne wydania były tylko "hłytem matedindodym". Gra obecnie dużo straciła na grywalności i sednie zabawy a mianowicie tuningu aut :)
   Z racji dużego sentymentu, liczę że kiedyś doczekam się powrotu do czasów świetności.
   Z drugiej strony, marka Need for Speed może w tym roku zostać bardzo podkopana przez nową grę The Crew, która zapowiada się bardzo ale to bardzo ciekawie.
   • avatar
    michael85
    8
    Jak widać od ponad 13 lat EA nie potrafi stworzyć czegoś tak dobrego jak NFS Porsche.
    • avatar
     piccardo
     7
     A to ci niespodzianka... Robią kicz to i $ się kończą... Fakt dobrą grę mogli by zrobić ale że jest moda szybko kiczowato bugowato za drożyznę to już będą się powoli kończyć takie i inne studia.
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Spadli już tak nisko, że lepiej niech rzeczywiście wypierniczą ten projekt i zajmą się BF bo i BF4 był chłamem.. Zresztą co roku widać jak EA robi produkcje tylko po to, żeby nachapać się kasy. Wiadomo, po to robią gry, żeby na nich zarabiać, ale nic nowego się u nich nie dzieje, non stop to samo co ludzie kupują bez rozeznania. Zdarzają się perełki, ale rzadko. Za rzadko jak na takiego wielkiego producenta. Wypuszczają co roku mylion gier nad którymi inne studia siedziałyby kilka lat i osiągałyby większy sukces.
      • avatar
       Skaza
       3

       Jaki produkt, taki zarobek.

       • avatar
        Konto usunięte
        3
        Nikt nie będzie płakał
        • avatar
         Dragonik
         2
         Dla mnie ostatnim i prawdziwym NFS był Hot pursuit 2 undergroundy były fajne ale jakoś już nie to a dalej to nawet nie powinno mieć w tytule NFS. MArzy mi się porządny remake NFS 5
         • avatar
          Konto usunięte
          1
          Nie życzę im źle, bo to tylko ludzie. Ale fakt faktem dla mnie NFS od czasu Most Wanted to ten sam crap ;/ Nic nowego, grafika niby lepsza, ale to ciągle nie natchniona fabuła i kotlek. Gdyby to był dobry schaboszcak... może nad innymi projektami lepiej im wyjdzie. Szczerze im to życzę, ale broń Boże niech się nie biorą za NSF. Niech ta marka ma jeszcze trochę jakości...
          • avatar
           icogfx
           1
           To niech sobie delikatnie obniżą wypłaty to im wystarczy na więcej :)
           • avatar
            Konto usunięte
            -6
            Mówcie co chcecie, ale ostatni NFS - Rivals - był całkiem niezłym kawałkiem kodu. Oczywiście nie obyło się bez skaz, lock na 30 klatek, czy bardzo skromna lista samochodów to nic fajnego, ale koniec końców mi grało się przyjemnie. Dlatego też trochę szkoda, jeżeli obrywa się studiu, które po raz pierwszy od Carbona zrobiło poprawnego NFS :/
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Niema co gadać tylko trzeba się do roboty brać :)
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Równie dobrze mogliby już go w ogóle nie robić. Po co komu kolejny odgrzewany chłam, w którym nawet grafika nie wnosi nic nowego.