Karty graficzne

Aktualizacja BIOS-u poprawia stabilność karty Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Poprawia stabilność działania

Gigabyte wydał ważną aktualizację BIOS-u dla karty graficznej GeForce GTX 670 WindForce 3X OC, która poprawia jej stabilność działania.

Niedawno mieliśmy okazję przetestować dwie autorskie karty graficzne GeForce GTX 600 od firmy Gigabyte – model GeForce GTX 670 WindForce 3X OC oraz GeFOrce GTX 680 WindForce 3X OC. Pierwszy model zaskoczył nas świetną wydajnością w rozdzielczości 1920x1080, wysoką podatnością na podkręcanie oraz cichym i wydajnym chłodzeniem.

Niestety konstrukcja ta może mieć problemy ze stabilnością i z tego powodu producent wydał dla niej specjalne aktualizacje BIOS-u.

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC karta graficzna zdjęcie 

Wersje F4 (80.04.31.00.58) i F12 (80.04.31.00.09) w zasadzie nie różnią się właściwościami i nie zmieniają taktowań akceleratora – po aktualizacji nadal pracuje on z zegarami 980 MHz (1058 MHz w trybie Boost) dla procesora graficznego i 6008 MHz dla pamięci.

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC karta graficzna zdjęcie opakowanie

Warto również wspomnieć, iż Gigabyte poleca dwie aplikacje do aktualizacji BIOS-u w kartach graficznych - Easy Boost utility oraz [email protected] utility. Dokładne instrukcje aktualizacji znajdziecie w tymw tym dokumencie.

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce 3X OC BIOS aktualizacja
Pobierz BIOS dla karty graficznej Gigabyte GTX 670 WindForce 3X OC (download)
 

Więcej o kartach graficznych GeForce:

Źródło: Gigabyte

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  U was w testach błąd nie wystąpił ponieważ konfiguracja testowa składała się z komputera wyposażonego w SB. Według zagranicznych for błąd biosu ujawniał się przy Ivy Bridge z odpalonym pci-e 3.0. Wydajność w porównaniu do konkurencyjnych akceleratorów odczuwalnie spadała. Dotyczyło to zarówno 680 jak i 670 gigabyte'a. Doraźnie dało się to naprawić poprzez zmianę na pci-e 2.0 z biosu.
 • avatar
  GothamNeedsMe
  0
  Oba mają być instalowane?
 • avatar
  piccardo
  0
  Haha wcale mnie nie dziwi że już jakiś fial jest... Gigabyte nie stara się przy swoich kartach. Zrobić zegar to jedno, ale żeby wszystko działało poprawnie i stabilnie to trzeba testów! Dla mnie po 3 kartach gdzie każda miała usterkę dziękuję tej firmie!
 • avatar
  Luc3k
  0
  A czy jeśli nabywca tej karty podczas próby aktualizacji BIOSU karty przypadkowo coś uszkodzi to gwarancja przepada?
 • avatar
  malyklb
  0
  nie miałem żadnych problemów ze stabilnością na fabrycznym biosie, zainstalowałem Version:80.04.31.00.58
 • avatar
  GothamNeedsMe
  0
  Jest jakiś sposób sprawdzenia którą serię się posiada? - Dzieki za wcześniejszą szybką odpowiedź
 • avatar
  malyklb
  0
  zainstaluj TechPowerUp GPU-Z, tam w głównym oknie będziesz miał bios version
 • avatar
  Celdur
  0
  Nie wszystkie są walnięte. Moje 2 sztuki działają prawidłowo a i wszędzie ludzie wypisują ten sam błąd że w Turbo ma 1058mhz.
  U mnie bez żadnego dodatkowego podkręcania karty chodzą na 1200mhz w trybie Turbo. Bez sensu jest pisanie recenzji skoro się nie miało tej karty chyba w ręku.
 • avatar
  Yacko
  0
  Sprzedałem tych kart sporo, osobiście również użytkuję ten egzemplarz i nie spotkałem problemów ze stabilnością. Być może objawia się ona w określonych konfiguracjach, ewentualnie w jakiejś małej partii kart, które akurat do mnie nie trafiły.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Również żadnych problemów ze stabilnością nie odczuwałem, w każdym bądź razie zaktualizowałem ;)
 • avatar
  Spoon
  0
  Problemy ze stabilnością zależą od bardzo konkretnych konfiguracji, z oprogramowaniem włącznie. Wiele osób nie uświadczy problemów, inni będą je spotykać na każdym kroku.
 • avatar
  RexRX
  0
  I to się nazywa obsługa. Coś się dzieje i od razu rozwiązanie problemu.
 • avatar
  DJBOSS
  0
  Ja również używam GB GTX670 WFIII i nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością, możliwe że ujawniały się z procesorem IVY jak kolega zbx89 napisał.
 • avatar
  Hornblower
  0
  Kupiłem tę kartę w tym tygodniu, BIOS firmowo już był wgrany najnowszy czyli: F12 (80.04.31.00.09). Jak na razie zero problemów (mam IB 3770k).
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  RexRX tylko że taka sytuacja nie ma prawa wystąpić w produkcie za który płacisz kupę kasy to jakbyś kupił samochód i po miesiącu czy 2 producent woła cię do serwisu że "częściowo i w pewnych okolicznościach może nie zadziałać hamulec więc proszę wgrać nowe oprogramowanie do komputera pokładowego" bez jaj
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Hejka.

  Mam tę karciochę z I5 2500K i zastanawia mnie wydajność. W 1080p otrzymuje 20fps np w max payne 3, czy te wartości są odpowiednie dla tej klasy karty?