Płyty główne

Gigabyte X470 Aorus - w planach trzy płyty pod nowe procesory AMD Ryzen

przeczytasz w 1 min.

Firma Gigabyte początkowo skupi się na modelach dla graczy. Co istotne, nowe modele nie powinny być dużo droższe od starych modeli X370.

Nadchodzący miesiąc upłynie pod znakiem premiery procesorów AMD Ryzen 2000 i przeznaczonych pod nie płyt głównych z serii X470. Poszczególni producenci już pracują nad takimi konstrukcjami – niedawno pisaliśmy o modelach firmy ASRock, a teraz dotarliśmy do listy modeli od Gigabyte.

Tajwański producent ma w planach wydanie trzech modeli dla graczy:

 • Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 WIFI
 • Gigabyte X470 Aorus Gaming 5 WIFI
 • Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming

Warto dodać, że model X470 Aorus Gaming 7 WIFI był prezentowany w styczniu podczas targów CES 2018, więc wiemy czego można się spodziewać (chociaż zapewne producent wprowadzi jeszcze poprawki do finalnej wersji).

Gigabyte X470 - płyty główne

Nowe płyty już pojawiły się w zachodnich sklepach, a ich ceny nie są dużo wyższe względem starych wersji X370. Można zatem liczyć, że nie będziemy musieli dużo dopłacać do nowszych i funkcjonalniejszych modeli.

Źródło: Connection, CompSource, NextWarehouse, TechPowerUp (foto)

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xremosx
  0
  Niech lepiej BIOS dopracuja bo po co komu plyta glowna w ktorej polowa funkcji nie dziala.
  • avatar
   kokosnh
   -3
   ten moment kiedy widzisz porządny radiator na sekcji zasilania i nie wiesz na co narzekać.
   Teraz tylko niech beznadziejnej sekcji nie dadzą, myśląc że mają przecież radiator to im to na sucho ujdzie.
   • avatar
    Gatts-25
    0
    Jako ,że nowy chipset ma wsparcie dla 8linii PCI EX w wersji 3.0 a nie jak w poprzedniej generacji 2.0 będzie można zrobić fajnego RAIDA na SSD przy połączeniu M.2 NVME.
    Różnic będzie więcej i dowiemy się przy okazji premiery ,że jednak obsługa szybszych kości pamięci będzie wchodziła w grę na nowych płytach z najwyższej półki.
    Czekam na nową AGESE przy okazji premiery nowych płyt więc liczę już na pełną bezproblemową pracę na pamięciach 3600MT/s bo w tej chwili na nie wielu konfiguracjach można tyle wyciągać a architektura ZEN w wersji beta miała to do siebie ,że przy minimum 4Ghz przy każdym podniesieniu zegara o 100Mhz dawała więcej niż wynikałoby to z przyrostu zegara.
    Zobaczymy co będą wyczyniać nowe RYZENY ,które w końcu będą moim zdaniem finalną wersją architektury ZEN i docelowo pewnie miały być pierwszą generacją ale AMD chciało trochę kasy zarobić jeszcze.