Chłodzenie

GlacialTech przedstawił kosmiczny cooler

przeczytasz w 1 min.

Firma GlacialTech zaprezentowała chłodzenie do procesorów o dość ciekawej konstrukcji ... w formie UFO. Radiator został wykonany z miedzianej podstawki która przekazuje generowane przez procesor ciepło za pomocą czterech miedzianych rurek cieplnych (dwie o średnicy 6 mm i dwie o średnicy 8 mm) do wyżej umieszczonego radiatora składającego się z aluminiowych finów. Żeby procesor był dobrze chłodzony, do radiatora należy przymocować od góry i od dołu, dwa 92-milimetrowe wentylatory, obracające się z prędkością od 800 do 2500 obrotów na minutę, wydzielające hałas na poziomie 28dBA.

Cooler zgodny jest z podstawkami Intela - LGA775/1160/1366 oraz AMD - 754/939/940/AM2. Nie wiadomo jednak kiedy nastąpi premiera, ani ile będzie kosztował.

Więcej informacji można się dowiedzieć na stronie serwisu Expreview

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  firma23
  0
  hmmmm a jest jeszcze miejsce na inne duperele :D tzn bebechy :D
  • avatar
   19arek93
   0
   "Wymagania: zintegrowana karta graficzna" hehehe
   • avatar
    reaktywator
    0
    wg. mnie to niema jak kilowy blok midzianych finów i rurek do tego cichy wiatrak i jest git a nie tam jakieś plastiki przecież one nie pochłaniają ciepła z cpu, zbędny marketing
    • avatar
     Szymon331
     0
     To chłodzenie zajmuje pół płyty głównej! Jeśli już to może ciepłowody wlutować w ścianki obudowy komputera. Ciepło będzie odprowadzana bezpośrednio na zewnątrz a sam radiator jaki duży. he he he.