Internet

Gmail z AMP - bardziej interaktywne e-maile

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Wiadomości e-mail praktycznie nie zmieniły się od wielu już lat. Firma Google ma jednak pomysł na to, jak je unowocześnić z korzyścią zarówno dla autorów treści, jak i zwykłych użytkowników. W oknie Gmaila będą mogły wyświetlać się „strony”.

Gmail jest dla setek milionów osób jednym z podstawowych narzędzi do komunikacji. Google chce, by autorzy treści mieli większe możliwości, a korzystanie z poczty było przyjemniejsze dla użytkowników.

Mówiąc najkrócej: interaktywne e-maile – to właśnie wprowadzić chce firma Google. Założenie jest takie, by wewnątrz wiadomości mogła wyświetlać się „strona” z formularzami, przeglądarkami zdjęć czy przyciskami. Ma to pozwolić nie tylko na zmniejszenie rozmiaru e-maila, ale też na intuicyjne odpowiadanie (np. potwierdzanie rezerwacji). Użytkownik ma być w stanie zrobić znacznie więcej bez konieczności otwierania nowej karty w przeglądarce.

Realizacja tego pomysłu ma być możliwa dzięki rozwiązaniu AMP (Accelerated Mobile Pages). To specyfikacja mobilnych stron internetowych cechujących się funkcjonalnym minimalizmem (zapewniającym przy okazji szybkie działanie) i wysoką responsywnością.

„Wiele osób korzysta z poczty e-mail w celu uzyskania informacji o lotach, wydarzeniach, wiadomościach czy zakupach – każdego dnia wysyłanych jest ponad 270 miliardów e-maili. Dzięki AMP takie informacje mogą być dynamiczne i zawsze aktualne” – zachwala Aakash Sahney, menedżer produktu Gmail.

Aktualnie trwają testy. Nie wiadomo kiedy dokładnie AMP w Gmailu miałoby się stać standardem.

Źródło: The Next Web, TechCrunch

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PITUCH1
  więcej reklam :P
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  I więcej infekcji...
  4
 • avatar
  Skaza

  Będzie można wyłączyć?

  2
 • avatar
  Draghmar
  Mhm...szkoda tylko, że to gmail będzie tylko działać, więc pięknie monopol będzie się nam naprzykrzał...już nie mówiąc o spamie i bezpieczeństwie...
  1
 • avatar
  Vengir
  Ale czy to bezpieczne?
 • avatar
  witoldsz
  To już nie będzie e-mail. Niebawem się okaże, że bez konta GMail połowy maili nie odczytasz. Mam nadzieję, że ten głupi pomysł wyląduje w koszu, jak wynalazki w stylu active-x, za dawnych czasów, gdy MS próbował zamienić Internet w Microsoft Network.