• benchmark.pl
 • Mobile
 • Goclever prezentuje kolejnego SmartWatcha - nadal tanio, ale już ciekawiej
Mobile

Goclever prezentuje kolejnego SmartWatcha - nadal tanio, ale już ciekawiej

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Producent najwyraźniej planuje kontynuować swoją wizję tego typu urządzeń.

Goclever Chronos Colour

Pod koniec października w sprzedaży pojawił się CHRONOS ECO - pierwszy SmartWatch od Goclever. Producent ten najwyraźniej planuje kontynuować swoją wizję tego typu urządzeń, czego dowodzi kolejne z nich. Poznajcie CHRONOS COLOUR.

Producent sugeruje, iż ze względu na specyfikację można określić go mianem młodszego brata CHRONOS ECO, który przynosi wiele nowymi funkcjami. W oczy najbardziej rzuca się kolorowy, dotykowy wyświetlacz TFT LCD, a dodać trzeba do tego także możliwość błyskawicznego nawiązywania połączeń telefonicznych z poziomu zegarka. Nowy model różni się od poprzednika również gabarytami. Ze względu na inną baterię jest cięższy (60 g) i odrobinę grubszy (wymiary 4,1 x 5,5 x 1,2 cm).

Naturalnie urządzenie wyświetli także treść e-maili oraz umożliwi odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS bez wyjmowania telefonu. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi może ono natomiast śledzić aktywność użytkownika (zliczać pokonany dystans, kroki, spalone kalorie).

Warto dodać, że SmartWatch jest wodoodporny, a zatem nie straszne mu wilgoć, deszcz czy zachlapanie podczas mycie rąk. Urządzenie współpracuje ze smartfonami różnych producentów, wyposażonymi w system Google Android w wersji 4.4 KitKat lub nowszy. Zegarek komunikuje się z nimi za pośrednictwem Bluetooth 4.0.

CHRONOS COLOUR jest już dostępny w naszych sklepach. Cena urządzenia wynosi 279 złotych, a w jej ramach producent zapewnia 2-letnią gwarancję.

Źródło: Goclever

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baro7
  Za tę cenę kuszące!
  3
 • avatar
  Logox
  Jak za taką cenę jest to jak najbardziej ciekawy model.
  2
 • avatar
  ziemjak
  Kolejny badziew od badziewiastej firmy
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Żeby prowadzić przez niego rozmowy, trzeba by go nosić odwrotnie, kopertą na spodniej części nadgarstka, inaczej można by sobie rękę wywichnąć. Albo przykładać rękę do przeciwległego ucha :-)
  Nie wiem czy prowadzenie rozmów jest możliwe, w tej cenie byłby to ewenement, ale sugeruję się zdjęciem, gdzie jest głośnik i mikrofon w normalnych "telefonowych" miejscach.
 • avatar
  yendrek
  Średni czas działania do 1 tygodnia bez ładowania,
  średni czas czuwania do 2 tygodni bez ładowania.

  Duuuużo mniej niż w przypadku chronosa eco (odpowiednio 3 tyg/4 tyg i to na 3 razy mniejszej baterii), ale i tak dobrze.

  Zastanawiam się jak by wyszło połączenie designu i funkcjonalności chronosa colour z czarno-białym wyświetlaczem (może jakiejś lepszej jakości) z eco, funkcjonalny i zgrabny smartwatch chodzący 2 tygodnie na jednym ładowaniu mógłby nieźle zamącić na rynku.