• benchmark.pl
  • Na konferencji Google I/O zobaczymy Androida 4.3, a co się dzieje z wersją 5.0?

Na konferencji Google I/O zobaczymy Androida 4.3, a co się dzieje z wersją 5.0?

przeczytasz w 2 min.

Według nieoficjalnych informacji nową wersją Androida będzie aktualizacja 4.3. Co stało się z wersją 5.0?

google android 4.3 jelly bean system operacyjny mobilny logo prezentacja i/o

W ostatnich tygodniach z okazji zbliżającej się konferencji Google I/O rozgorzała dyskusja na temat nadchodzącej nowej wersji systemu Android. Według większości doniesień nową odsłoną miałaby być wersja Android 5.0 Key Lime Pie, której prezentacja była spodziewana podczas wspomnianej konferencji. Jak się okazuje, sytuacja może być nieco inna, otóż coraz więcej wskazuje, że nową wersję będzie aktualizacja Android 4.3.

W przypadku Google nic nigdy nie wiadomo na pewno. Do tej pory spodziewaliśmy się wydania nowej wersji systemu, lecz najprawdopodobniej będziemy musieli się zadowolić aktualizacją. Według informacji, do których dotarł serwis Android Police, wynika, że firma z Mountain View szykuje na konferencję Google I/O wydarzenie związane ze swoim mobilnym systemem operacyjnym.

Wszystko jednak wskazuje na to, że nie będzie to nowa odsłona zatytułowana Key Lime Pie – o której w ostatnim czasie było głośno m. in. za sprawą opublikowania listy smartfonów Samsunga, które otrzymają aktualizację do Androida 5.0. Wspomnianym wydarzeniem najprawdopodobniej będzie zapowiedź aktualizacji do obecnie najnowszej linii oprogramowania. Wspomnianą aktualizacją miałaby być wersja Android 4.3, która tak jak dwie poprzednie otrzyma podtytuł Jelly Bean.

android 4.3 jelly bean linux logi wykryty

Do takich wniosków można dojść przeglądając logi serwerów, które zarejestrowały odwiedziny z nowego systemu. Otóż w logach doszukano się odwiedzin pochodzących z dwóch urządzeń, a mianowicie ze smartfona Nexus 4 i tabletu Nexus 7. Co ważne oba urządzenia pracowały z systemem Linux wykrytym jako Android 4.3. Wersja systemu została dodatkowo podpisana jako build JWR23B. Taka sama wersja figuruje także w serwisie zgłaszania błędów Chromium (bug tracker), można więc przyjąć, że nie jest to przypadek, ani też nie doszło do spreparowania logów.

google I/O 2013 logo konferencja san francisko android 4.3

Co się więc stało z Androidem 5.0 Key Lime Pie? Według najnowszych nieoficjalnych doniesień, Google chce dać producentom sprzętu i programistom chwilę wytchnienia. To jednak niezbyt przekonująca informacja. Być może Google chce skupić się na dopracowaniu nowej wersji oprogramowania, a może oczekuje na dogodny moment. Nie można także wykluczyć, że wersja 5.0 jednak pojawi się na konferencji I/O, która dla przypomnienia odbędzie się w dniach 15-17 maja.

Źródło: Android Police, NeoWin

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    -5
    Key Lime Pie - pozdrowienia dla fanów Dextera :D