Ciekawostki

Google, Apple i Microsoft chcą zadbać o klimat

przeczytasz w 1 min.

Zobowiązali się do wdrażania rozwiązań prowadzących do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

klimat
 

Niedawno pisaliśmy o tym, że także w światku technologicznym nastaje moda na ekologiczne rozwiązania. Mamy ciąg dalszy tej historii. Otóż trzej technologiczni giganci – Google, MicrosoftApple – chcą teraz pokazać, że są bardzo „zieloni”. Dołączyli oni między innymi do Coca-Cola, General Motors, PepsiCo, UPS oraz Walmart i podpisali się pod American Business Act on Climate Pledge przygotowanym przez Biały Dom. 

Łącznie 13 biznesowych gigantów zarobiło w ubiegłym roku ponad 1,3 biliona dolarów. Jeśli tylko wspólnie zainwestują te pieniądze tam, gdzie powinni, w niedalekiej przyszłości może to prowadzić do poważnych zmian społecznych. Być może uda się chociaż zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny. Cóż, taką nadzieje ma przynajmniej sekretarz stanu, John Kerry i inni współpracownicy prezydenta Obamy.

Z broszury opublikowanej przez Biały Dom dowiadujemy się, że firmy, które podpisały się pod American Business Act on Climate Pledge zobowiązały się między innymi do zabrania głosu podczas listopadowej Konferencji Klimatycznej ONZ w Paryżu. Giganci powinni też angażować się w inne działania na rzecz klimatu oraz wdrażać rozwiązania prowadzące do redukcji emisji gazów cieplarnianych i w jak największym stopniu korzystać z energii z odnawialnych źródeł.

Popieracie takie działania? A może uważacie, że cały ten „kryzys klimatyczny” to jedna wielka ściema?

Źródło: Digital Trends

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  4
  Klimat na tej planecie zmienia się co jakiś czas i to czy Pepsi, GM czy kto tam jeszcze w swojej fabryce będzie miało 2 lub 5 kominów niczego nie zmieni
  • avatar
   Lister
   2
   Jak dla mnie będzie bardziej eko, jeśli te firmy zainwestują w intensyfikację badań nad lepszymi akumulatorami zarówno do smartów, jak i gromadzenia energii z wiatraków i fotowoltaniki dla swoich gigantycznych centrów obliczeniowych. Lepszymi, czyli o kilkukrotnie lepszym stosunku pojemności do ceny i szkodliwości dla środowiska (lub nawet wyeliminowaniu szkodliwych odpadów). Dla centów danych powinno być o tyle łatwiej, że tam wielkość nie ma znaczenia, jak przy smartach.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Ludzie swoją emisją CO2 nie mają wpływu na klimat. To tylko ~2,5% całkowitej emisji do atmosfery. Wypada również zwrócić uwagę na to, ile procent CO2 znajduje się w atmosferze.
    Wpływ człowieka na efekt cieplarniany to bujda na resorach. Te samo pasmo absorbcyjne w podczerwieni, które ma odpowiadać za wpływ CO2 na efekt cieplarniany ma również tlen. Na odległości 10m w powietrzu atmosferycznym występuje ponad 60% absorpcja promieniowania podczerwonego w paśmie odpowiadającym za tzw efekt cieplarniany. Jak ktoś się nad tym zastanowi, to wychodzi tylko jedno. Cała zabawa z emisjami CO2, to tylko biznes. Ktoś wpadł na pomysł, że można zarobić sprzedając innym ich własny dym. Żadnego więcej sensu w tym nie ma.

    Dodam tylko tym wszystkim płaczącym, że klimat się zmienia, że na Grenlandii kiedy mieszkali ludzie. Klimat się zmienia i będzie się zmieniał bez udziału człowieka.
    • avatar
     Radical
     1
     Ja też dbam o klimat jak zapraszam dziewczyny do siebie. Zasuwam zasłony, otwieram wino i puszczam romantyczną muzykę.
     • avatar
      kamil112234
      0
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_państw_według_rocznej_emisji_CO2

      Chiny emitują 30 razy więcej CO2 od nas a my płacimy kary. By żyło się lepiej!
      • avatar
       Snack3rS7X
       -6
       Pomogli być biednym, chorym, zmartwionym zamiast się głupotami nie mającymi znaczenia zajmować