Gadżety

Gogle rzeczywistości wirtualnej? Google mówi: "zrób to sam"

przeczytasz w 1 min.

Kartonowe gogle rzeczywistości wirtualnej to prawdziwa gratka dla gadżetomaniaków.

Google Cardboard gotowe

Rzeczywistość wirtualna to jeden z najbardziej interesujących nowych trendów w technologii. „Zrób to sam” to natomiast idea, która ani na moment nie przestała cieszyć się ogromną rzeszą zwolenników.

Firma Google postanowiła połączyć oba te elementy, czego wynikiem jest Cardboard – prawdziwa gratka dla gadżetomaniaków. 

Google Cardboard to projekt, który z naszego smartfona i ogólnodostępnych, niedrogich przedmiotów codziennego użytku pozwala stworzyć coś na kształt gogli rzeczywistości rozszerzonej. Jacyś zainteresowani? Zatem do dzieła. 

Aby „zrobić to samemu”, będziesz potrzebował tekturę (220 x 560 x 1,5 mm), soczewki, magnesy, rzepy oraz gumkę recepturkę. Masz wszystko? No to jeszcze linijka, nożyczki i klej. Teraz możesz już pobrać instrukcję – Google Cardboard (instrukcja).

Google Carboard projekt

Gotowe? Pozostało jeszcze tylko pobrać oficjalną aplikację na Androida. Dzięki niej nasz smartfon (wymagany system Android 4.2) zostanie przystosowany do wyświetlania obrazu w goglach. Przejdźmy zatem do sklepu Google Play – Google Cardboard (aplikacja).

Na poniższym materiale wideo możecie zobaczyć jak kartonowe gogle Google Cardboard wyglądają w rzeczywistości. Tak złożył swój egzemplarze redaktor serwisu TechCrunch:

Kartonowe gogle nie zapewnią nam oczywiście takich doznań jak rzeczywiste gadżety, jak chociażby Oculus Rift, ale dla miłośników projektów do samodzielnego złożenia – bez wątpienia jest to nie lada gratka.

Jeśli podjęliście się próby, to pokażcie jak wyszło. :)

Źródło: Phys.org, TechCrunch, Google

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Diabeu
  8
  soczewki - ogólnodostępny, niedrogi produkt codziennego użytku

  bęcmark stronk
  • avatar
   gadget76
   7
   Szanowny "Autorze" - to wersja dla krasnoludka? Kartonik 22x56x1,5mm czyli 2,2x5,6x0,15cm? Chyba nie trzeba kończyć politechniki żeby wiedzieć że wszystkie wymiary w łańcuchu podajemy w tych samych jednostkach? Nie siejcie zamętu w już i tak zidiociałym społeczeństwie i zmieńcie zapis na 220 x 560 x 1,5mm (ewentualnie nie pokazujcie swej ignorancji publicznie).
   nie Pozdrawiam
   • avatar
    wdowa94
    2
    Gdybym zrobił to na swoim Smartfonie, to efekt byłby co najmniej mierny :D
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     A będę oryginalny: Na pewno po to by nas szpiegować :P
     • avatar
      DDR2424
      1
      Chętnie zrobię, tylko gdzie można dostać dokładnie takie soczewki? W końcu to raczej nie jest wszystko jedno jakich soczewek użyjemy.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Mój 4-calowy smartfon nie ma androida 4.2, a 7-calowy tablet się nie zmieści. Problem dzisiejszej młodzieży
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Soczewki można kupić w Polsce u producenta soczewek
        www.bmo.pl
        Ważne by zamawiać soczewki do wirtualnej rzeczywistości średnica 25