Smartfony

Google chce stworzyć własnego smartfona - już bez pomocy partnerów

przeczytasz w 1 min.

Chociaż w pierwszej chwili wydaje się to dość zaskakujące, po krótkim zastanowieniu się jest już całkiem prawdopodobne.

Google chce stworzyć własnego smartfona

Google co chwilę chwali się kolejnymi pomysłami. Najnowsze doniesienia mogą wydawać się wyjątkowo zaskakujące. Mogą, ale chyba nie powinny. Wedle źródeł The Information, Google chce stworzyć własnego smartfona.

Wprawdzie niektórzy zapytać mogą, co z serią Nexus? Owszem, należy ona do Google, ale poszczególne modele wchodzące w jej skład tworzone są przez zewnętrznych partnerów. Z nową propozycją ma być już inaczej i w całości przygotowana zostanie ona już przez Google.

Niestety na szczegóły dotyczące specyfikacji nie można jeszcze liczyć. Spekuluje się jednak, że będzie ona dość mocna, ponieważ tylko ciekawymi parametrami, najlepiej połączonymi z przystępną ceną, da się przyciągnąć większą liczbę klientów.

Czy można tym doniesieniom dać wiarę? Raczej tak. Świadczy o tym chociażby zapowiedź tabletu Pixel C, a także to, iż Google chce przygotować własny procesor. Wyraźnie widać zatem, że firma chce uniezależnić się od innych i móc działać na szerszym polu o własnych siłach.

Źródło: androidauthority, androidheadlines

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Niech zrobia jednego dobrego smarfona w 4 roznych romiarach od 4.3 cala do 5.7 cala. Do tego niech wyglada z przodu jak galxy S6, a z tylu jak bambusowa Motorola + dobra bateria + karta pamieci I bedzie sukces w sprzedazy.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   [Dostałem już paczke, odwiedził mnie kurier i przywiózł mi nowy SMART TV.
   Kupiłem go za 219 złotych na stronie :

   www.piurl.net/aukcje

   I właśnie dlatego polecam wam wszystkim, bo z moich obserwacji wynika, że można zaoszczędzić około 90% :)
   • avatar
    ahael
    0
    Jakieś mam wrażenie, że decyzja powstała po filmikach na YT z "bend testów" 6P od Huawei, który to ma dużo słabych stref i łamie się jak opłatek...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     szykuje się kolejny smartfon z nieupgradeowalnym firmware. spodziewam się takiej samej sytuacji jak w MS, gdzie starsze modele są beztrosko porzucane.