Internet

Google Docs zmienia się w dobry sposób

przeczytasz w 1 min.

W minionym tygodniu internetowy gigant wprowadził w usłudze kilka przydatnych funkcji, które dodatkowo umacniają jej pozycję wśród konkurencji.

Google Docs

Google Docs jest jedną z najbardziej interesujących usług tworzenia i edytowania dokumentów, która w wielu przypadkach eliminuje wręcz potrzebę instalowania pakietu biurowego na urządzeniach domowych. W minionym tygodniu internetowy gigant wprowadził w niej kilka przydatnych funkcji, które dodatkowo umacniają jej pozycję wśród konkurencji. 

O czym konkretnie jest tutaj mowa? Przede wszystkim o narzędziu, które jest dobrze znane użytkownikom desktopowych edytorów, a które w przypadku sieciowej usługi może być nieocenione – o śledzeniu zmian. Dzięki temu jeden z autorów może zobaczyć co zmieniło się w dokumencie od ostatniej jego wizyty.

Dodatkowo firma Google przygotowała także narzędzie o nazwie „voice typing”. Jest ono dostępne wyłącznie dla użytkowników Chrome i zgodnie ze swoją nazwą pozwala tworzyć dokumenty poprzez mówienie, zamiast wpisywanie tekstu. Słowem: dyktowanie. Dobra wiadomość – język polski jest obsługiwany.

Pojawiła się również bardzo ciekawa opcja: Research. Jest to właściwie wyszukiwarka Google wbudowana w mobilny edytor Docs. Niby nic, a jednak w wielu przypadkach może znacząco usprawnić pracę. Więcej na ten temat zobaczycie w poniższym filmiku:

Źródło: SlashGear, Google Blog

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  1
  Dokumenty Google wcale nie są takie złe jak twierdzisz. Edytor tekstu mogą zastąpić i to z dużym powodzeniem.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Nie ma żadnego startu do zestawu Office Online. Jak pracować Online, to tak aby była także możliwość pracy Offline bez żadnych problemów z kompatybilnością.