Internet

Google I/O 2013: Play Music All Access - nowy serwis streamingowy - niecałe 10$ za miesiąc

przeczytasz w 1 min.

Konkurować będzie on z tak dobrze radzącymi sobie już na rynku markami, jak np. Spotify i dlatego też wydaje się, że początki mogą być dość trudne.

Google I/O 2013 Play Music All Access

Na konferencji Google I/O 2013 gigant z Mountain View zapowiedział start usługi Play Music All Access. Czym jest tajemniczo brzmiący projekt?

All Access, bo tak w skrócie określana jest nowa usługa, to nic innego, jak kolejny już serwis streamingowy, o którym w kontekście Google mówiło się już od dłuższego czasu. Dopiero teraz został on jednak oficjalnie uruchomiony i trudno oprzeć się wrażeniu, że stało się to troszkę za późno. Konkurować będzie on bowiem z tak dobrze radzącymi sobie już na rynku markami, jak np. Spotify i dlatego też wydaje się, że początki mogą być dość trudne.

Tym bardziej, że All Access najprawdopodobniej oferował będzie dokładnie to, co konkurencja. Z komputera, a także tabletu lub smartfona z systemem Android można będzie zatem uzyskać dostęp do milionów utworów i dostosowywać listy odtwarzania do swoich preferencji. Możliwe będzie również słuchanie radia, w którym to pojawiać mają się jedynie utwory podobne do tych, od których zaczęliśmy jego słuchanie, a playlistę będzie można edytować.

Play Music All Access wystartował już w USA. Kosztować ma tam 9,99 dolarów miesięcznie (tyle samo Spotify), ale użytkownicy mogą wypróbować go również za darmo i to przez całkiem długi czas, bo przez 30 dni. Usługa pojawić ma się również w innych krajach, choć nie wiadomo w jakich i kiedy dokładnie.


Źródło: youtube, engadget, digitallife

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Działa w Polsce? NIE
  To dziękuję i papa....
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Dziękuję... może Spotify kosztuje więcej, ale Google'owi boję się powierzać jakichkolwiek danych osobowych (tak, nie mam gmaila). DO tego jest już teraz... no i mam go na wszystkich możliwych platformach, a nie tylko na Androidzie.

   Nic zresztą nie mówią o trybie offline, a to jest najważniejsze... nie ma to jak zamianę tabletu w radio samochodowe :)
   • avatar
    Nieznośny
    0
    Zdecydowanie preferuje Spotify albo nawet WIMP-a.