Aplikacje mobilne

Klawiatura z Androida L usunięta ze sklepu Google Play

przeczytasz w 1 min.

Klawiatura dość szybko dobiła do 800 000 pobrań. Liczba ta już się jednak nie zwiększy.

Klawiatura Androida L usunięta z Google Play

Android L dostępny jest w tej chwili jedynie na smartfonie Nexus 5 oraz zeszłorocznej wersji tabletu Nexus 7 z Wi-Fi, a nieoficjalnie także na Nexusie 4. Właściciele innych urządzeń muszą cierpliwie czekać, a tym, którym najbardziej śpieszno do nowej wersji systemu pozostają drobne modyfikacje nieco zmieniające oblicze starszych odsłon platformy Google. Sprawa nie jest tutaj jednak szczególnie łatwa.

Pod koniec czerwca informowaliśmy, iż do sklepu Google Play trafiła klawiatura przygotowana na wzór tej z Androida L. Stworzona została z naprawdę dużą dokładnością i spotkała się z pozytywnym odbiorem wielu osób korzystających ze smartfonów pracujących pod kontrolą Androida w wersji 4.0 i nowszych, bo właśnie dla nich ją przygotowano.

Jeśli produkt wygląda dobrze i działa jak należy, a do tego jest darmowy to zazwyczaj może liczyć na duże zainteresowanie. Tak właśnie było w tym przypadku, ponieważ wspomniana klawiatura dość szybko dobiła do 800 000 pobrań. Zapewne liczba ta jeszcze by wzrosła, ale dość niespodziewanie Google zdecydowało się usunąć klawiaturę ze swojego sklepu.

Wedle oficjalnego stanowiska powodem podjęcia takiej decyzji było stwierdzenie naruszenia umowy deweloperskiej. Mówiąc natomiast wprost, Google uznało, iż klawiatura nie odpowiada w pełni tej z Androida L, była jedynie na niej wzorowana i z tego tytułu nie może firmować produktu producenta (nazwa Android L Keyboard kojarzy się jednoznacznie).

Można przypuszczać, iż klawiatura dość szybko zostanie udostępniona ponownie. Zmieni się jedynie miejsce, w którym będzie udostępniona.

Źródło: androidauthority

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  2
  widzę powrót applofanki, klawiatura taka jak inne
  • avatar
   Dudzio993
   1
   Całkiem fajna klawiaturka :) Ściągnięta już jakiś czas temu i korzystam po dziś dzień.
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Dajcie linka jak ją ponownie udostępnią. Chętnie sobie zainstaluje :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -18
     A Ty masz minuska ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      -36
      Beznadziejna klawiatura. Ta w iphonie jest 100 razy wygodniejsza i przyjemniejsza dla oka. Android jak zwykle nie pokazal klasy. Nie minusujcie prosze - to tylko moja opinia.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       posiada ktoś plik .apk?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Android L to jedynie wersja demo zapowiadanego na jesień pełnego systemu 5.0 (Lollypop?). Poza dostępnymi na kilka urządzeń wersjami (które z tego co wiem nie instaluje się nawet na drodze aktualizacji) powstało już dziesiątki modyfikacji na stronach XDA na inne urządzenia.
        Pisząc więc w sposób sugerujący, że mamy już do czynienia z nowym systemem nie jest prawdą i wprowadza to czytelników w błąd.
        Czy przyznacie mi rację?
        • avatar
         serengerd
         0
         Jaki nr posiada nowy android L? 4.4.4?
         Bo mam nexusa 5 i żadnej aktualizacji nie dostałem, a czytając tego newsa powinienem już mieć :)
         • avatar
          Logox
          0
          Korzystałem z tej klawiatury od dnia kiedy została udostępniona w GooglePlay i była naprawdę super. Niech szybko wraca w nowej wersji ;)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           "Można przypuszczać, iż klawiatura dość szybko zostanie udostępniona ponownie. Zmieni się jedynie miejsce, w którym będzie udostępniona."
           i oczywiście będzie za hajsiwo