Aplikacje mobilne

Google Maps dostaną funkcję z którą trafisz do celu bez telefonu pod ręką. Magia?

przeczytasz w 1 min.

Google zapowiada kolejną aktualizację Google Maps z nową funkcją w pakiecie. Dlaczego jej użytkownikom będzie teraz dalej do odblokowania telefonu?

Google zapowiada aktualizację Google Maps, dzięki której zablokowany telefon wystarczy, żeby dotrzeć do celu. Jak będzie działać funkcja Glanceable Directions i komu się przyda?

Co zmieni aktualizacja Google Maps?

Aplikację Google Maps czeka aktualizacja, która wyposaży ją w funkcję Glanceable Directions. Dzięki niej uruchomiony ekran blokady urządzenia nie będzie przeszkadzał w sprawdzeniu danych nawigacji.  

Dotychczas potwierdzenie w którą ulicę mamy skręcić, wymagało aktywnego ekranu telefonu. Po aktualizacji Google Maps, wystarczy rzut okiem na urządzenie, żeby się tego dowiedzieć. Oprócz szczegółów trasy na ekranie blokady widzoczny będą także planowanowany czas dojazdu

Widżet aplikacji na zablokowanym telefonie będzie też reagować na nieprzewidziane zmiany lokalizacji użytkownika. Jeśli spróbujemy skrócić sobie drogę i namieszamy w ustaleniach pierwotnej trasy, aplikacja Google Maps ustali nową, aktualizując także dane udostępniane na zablokowanym ekranie.

Kto skorzysta z nowych funkcji Google Maps?

Informacje nawigacyjne widoczne na ekranie blokady przede wszystkim przydadzą się kierowcom. Sprawdzenie trasy podczas poruszania się samochodem, będzie możliwe bez sięgania po telefon. Korzystanie z Google Maps stanie się więc bezpieczniejsze i jest szansa, że mniej łase na zasoby zgromadzone w baterii telefonu.

Aktualizacja ma zmienić aplikację Google Maps na urządzeniach z Androidem oraz systemem iOS. Prawdopodobnie jako pierwsi korzystać z niej będą użytkownicy iPhone’ówsmartfonów z najnowszymi wersjami systemów operacyjnych. Nie jest jednak znany szczegółowy harmonogram jej udostępniania, a wdrożenie przewidziane jest na kilka miesięcy.

Źródła: neowin.net

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kasuja Wpisy Automatem
  3
  @Kasiu, co to za bzdury? ja takie funkcje w android13 mam już od jakiegoś czasu. zresztą w android12 też to miałem. mapy gógla nie wyłączają ekranu jak jesteś w ruchu, i jednocześnie telefon jest pod zasilaniem. w samochodzie to norma.

  gorzej jest w ruchu pieszym, bo żyroskop i kompas często głupieją, i pokazują nie ten kierunek świata. pozycjonowanie GPS też działa tak sobie jak słuchawka w kieszeni. trzeba trochę pokręcić słuchawką aby się skalibrowała, i dopiero działa. mam/miałem tak w kilku różnych telefonach, nawet w tych które mają tzw. autokalibrację. to raz działa jak powinno, ale najczęściej nie działa.

  w samochodzie jest trochę inaczej, bo kierunek ruchu jest ustalany na podst. przemieszczania się w GPS, a nie kompasem i żyroskopem. chyba że samochód nie przemieszcza się.
  • avatar
   Furman
   2
   Bez sensu ten tytuł artykułu w sumie. Przecież wyświetlanie skróconych informacji na zablokowanym ekranie nie jest równoznaczne z tym że nie wiem, telefon będziemy mieli w plecaku a wskazówki będą do nas docierać przez zestaw bluetooth informując gdzie mamy skręcić czy coś...
   • avatar
    janex2
    0
    Coś wam się chyba pomyliło. Nigdy nie odblokowywałem ekranu żeby zobaczyć nawigacje xD. Od zawsze widać zarówno mapę jak i prędkość, uśmiechać do skrętu itd. oczywiście nadal można coś przesuwać przybliżać itd. Nie ma to jak pisać o czymś, z czego z czego się nie korzysta i nie ma o tym pojęcia...