Internet

Ze względów bezpieczeństwa niektóre funkcje Google Maps zostały wyłączone w Ukrainie

przeczytasz w 1 min.

Google ogłosiło, że tymczasowo wyłączy dla Ukrainy niektóre narzędzia Google Maps. W jaki sposób zwiększy to bezpieczeństwo?

Google, tak jak i wielu przed nim (m.in. YouTube oraz Facebook), z uwagi na wojnę trwającą na Ukrainie, uniemożliwiło rosyjskim mediom państwowym zarabianie na platformach reklamowych Google. Wczoraj firma poinformowała również, że wyłączyła niektóre narzędzia Google Maps, dostarczające na żywo informacji o warunkach drogowych i natężenia ruchu w różnych miejscach.

Google Maps i działania na rzecz bezpieczeństwa

Funkcja w normalnych warunkach dostarcza informacji o korkach, a także ruchu w sklepach, restauracjach i wielu innych miejscach.

natężenie ruchu na google maps

Google, po konsultacjach z władzami Ukrainy, także tymi regionalnymi i lokalnymi, zdecydowało się wyłączenie informacji o tym, jak ruchliwe są dane miejsce (np. sklepy lub restauracje), czy też natężenie ruchu na ulicach. 

Chodzi głównie o kwestie bezpieczeństwa – Google uważa, że udostępnianie tego typu informacji może narażać życie i zdrowie cywili, którzy nadal znajdują się ogarniętej wojną Ukrainie. Potencjalnie zatem niektóre miejsca mogły by stać się celem ataku rosyjskich wojsk.

Źródło: reuters.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  studionti
  5
  Google maps? Prawdopodobnie wyłączyliście największe narzędzie organizacyjno planistyczne posowieckiej rosyji.
  • avatar
   Aloyz
   -1
   Ludzie, nie W Ukrainie tylko NA Ukrainie. Ja nie wiem co to jest za maniera teraz, żeby nie mówić/pisać "na Ukrainie" bo takie sformułowanie podobnież komuś uwłacza... Bzdura jak cholera i tyle. Podobnie mówi się/pisze NA Węgrzech, NA Malcie itd. Nie kaleczcie polskiego języka w imię jakiejś tam dziwnie pojętej poprawności.