Internet

Historia muzyki podsumowana przez Google - zobacz mapę Music Timeline

przeczytasz w 1 min.

I robi to w naprawdę fajny sposób.

Google music timeline

Google jest w posiadaniu ogromnej liczby informacji. Choć niektórzy uważają, że wykorzystuje je do „złych” celów, to jednak dzięki nim co jakiś czas światło dzienne mogą ujrzeć interesujące infografiki, mapy trendów i podsumowania. Teraz grupa Google Research stworzyła i opublikowała interaktywną mapę pokazującą kiedy jaki gatunek muzyczny i jakie zespoły cieszyły się największym zainteresowaniem. Oto historia muzyki współczesnej według giganta z Mountain View.

Interaktywna mapa muzyki współczesnej została utworzona na podstawie bibliotek użytkowników serwisu Play Music. Dzięki niej możemy śledzić wzrosty i spadki zainteresowania poszczególnymi gatunkami muzycznymi na przestrzeni lat. Możemy na przykład zauważyć, że w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w bardzo krótkim czasie Jazz spadł z niezaprzeczalnego pierwszego miejsca na jedno z dalszych, a jego pozycję zajął Rock, który od tego czasu utrzymuje wysoką lokatę. Powoli, ale bardzo regularnie rośnie natomiast zainteresowanie muzyką elektroniczną.

Co ciekawe, klikając w dany gatunek, możemy zobaczyć podział na podgatunki i ich udział w całości. Podgatunki podzielone są natomiast na konkretnych wykonawców, dzięki czemu możemy sprawdizć także ich wzloty i upadki. Dla miłośników konkretnych zespołów oddana została również wyszukiwarka. Cóż, sporo można by o tym pisać, ale zdecydowanie lepiej jest to sprawdzić samemu – możecie to zrobić klikając link poniżej:

Music Timeline – Google Research

Źródło: Engadget, Google Research

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  16
  Kolejna sensacja! Okazuje się, że google nas szpieguje już od 1950! ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   A gdzie jest DISCO-POLO! Najpopularniejsza muzyka w Polsce!!!
   • avatar
    dzumms
    1
    Tiesto rok 2003-2004.
    Płyta just be, gra na olimpiadzie w Atenach, seria koncertów in concert, utwory takie jak silence, traffic czy adagio for strings. Był wielki!
    • avatar
     wdowa94
     0
     W muzyce to teraz jest burdel najzwyczajniej. Tęsknię za czasami gdy dla ludzi piosenka na pianinie albo organach to było coś ekskluzywnego, a jakość wtedy była najważniejsza, a nie tak jak dziś - chaos, denny tekst, 4 minuty i brak jakiejkolwiek duszy w utworach. Poki co tylko klasyczny metal, hard rock i ambienty są godne miana MUZYKA nie licząc gatunków klasycznych.
     • avatar
      PLKillaz
      0
      Rolluje blanta na backstage'u