Smartfony

Nowy Nexus będzie smartfonem budżetowym?

z dnia 2014-04-19
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
17 komentarzy Dyskutuj z nami

Czyżby Google zupełnie zmieniło strategię?

Nexus 2014 budżetowy przeciek

W ostatnich latach nieco w cieniu premier nowych flagowych smartfonów Samsunga, Apple czy nawet Sony odbywają się debiuty kolejnych przedstawicieli serii Nexus. Przy naprawdę dobrej specyfikacji i cenionym przez wielu "czystym" Androidzie są one nieco tańsze niż konkurencja, dzięki czemu znajdują całkiem sporą grupę odbiorców. Najnowsze odniesienia sugerują, że markę Nexus czekać może drobna rewolucja.

Google rozpoczęło podobno współpracę z firmą MediaTek, co my, klienci, odczuć mielibyśmy już w tym roku. Zdaniem tajwańskich źródeł trwają już prace nad nowym Nexusem, który będzie wyposażony w procesor dostarczony przez MediaTek właśnie.

Te same źródła stwierdzają, iż "cała specyfikacja smartfona nie będzie szczególnie mocna". Dzięki temu urządzenie pojawić ma się w sprzedaży w cenie niższej niż 100 dolarów.

Czyżby zatem Google zupełnie zmieniło strategię? Równie prawdopodobną wersją jest to, iż przygotowane zostaną dwa smartfony. Wspomniany wyżej model budżetowy, a także  flagowy Nexus 6, o którym mówi się nie od dziś.

Najbliższe tygodnie powinny przynieść kolejne informacje w tej sprawie, którym będziemy się bacznie przyglądać.

Źródło: pocket-lint

marketplace

Komentarze

17
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mam nadzieje, że nie takim budżetowym modelem jak Japko Iphone 5c.
  Zaloguj się
  24
 • avatar
  Nexus zawsze był konkurencyjny cenowo. To tylko nasz chory kraj sprawia, że 1000 zł zamienia się w 1600 zł.
  Zaloguj się
  15
 • avatar
  W Polsce za jedyne 700zł + vat
  Zaloguj się
  10
 • avatar
  Google pójdzie śladem Samsunga i wyda topowy Nexus 6 i drugi Nexus 6 mini, który na dobrych opiniach pierwszego będzie się sprzedawał jako nowość przy budżetowych parametrach.
 • avatar
  tylko nie k***a mediatek... ich procesory są niesamowicie słabe... chyba że razem coś zbudują, ale na chwilę obecną mediatek nie jest konkurencją dla Qualcomm albo nawet dla Samsunga.
  Zaloguj się
  -3
 • avatar
  Może to i dobrze... przez to Nexus stanie się bardziej popularny i będzie konkurencją dla tanich modeli od LG, Sony i Samsunga.
 • avatar
  Wreszcie zabrali sie za przepisanie tego złomu poza Jave ?
 • avatar
  Moto X i G oraz Nexus 5 to najlepsze co mogło spotkać rynek smartfonów w ostatnich latach. Można zrobić naprawdę dużo dobrego za niewielkie pieniądze i tym samym przebić się przez teorię "high-end dużo kosztuje".
  Kibicuję aby z Nexusem 6 było podobnie - jakość, elegancja i wydajność za niską cenę. Mam tylko nadzieję, że tym razem Google trafi do nas z tym modelem od razu a nie po 6 miesiącach. Nie będzie tego laga cenowego, który nas ostatnio spotkał (Po premierze w Polsce Nexus 5 był droższy niż w Anglii 6 mies wcześniej).