Internet

Google: nie będzie erotycznych treści na Bloggerze

przeczytasz w 1 min.

Blogi, które zawierają treści "tylko dla dorosłych" zostaną ustawione jako prywatne.

Blogger

Wiele blogów działających w ramach platformy Blogger, które zawierają treści „tylko dla dorosłych”, może w najbliższej przyszłości przestać istnieć. Jest to wynik ostatniej decyzji firmy Google, do której platforma ta należy, zgodnie z którą nikt nie może publikować tam materiałów pornograficznych ani żadnych filmów czy zdjęć przedstawiających nagość. 

Nowe przepisy wchodzą z dniem 23 marca 2015 roku, ale na tym nie koniec. Gigant z Mounitan View nawołuje bowiem, by właściciele blogów, które zawierają takie treści już teraz, usunęli takowe materiały. Konta tych, którzy się nie zastosują zostaną częściowo lub całkowicie zablokowane (blogi zostaną ustawione jako prywatne) po wprowadzeniu nowego regulaminu.

Obecny regulamin Bloggera pozwala użytkownikom publikować treści erotyczne, o ile nie przedstawiają one aktywności zakazanych prawnie. Jedynym wymogiem jest oznaczenie bloga jako „odpowiedni tylko dla dorosłych”. 

Co ciekawe, w kończącym swą ważność regulaminie możemy przeczytać, że cenzurowanie takich treści „jest sprzeczne z polityką usługi, która opiera się na wolności słowa”. Firma Google nie ujawniła jak dotąd co jest powodem tej nagłej zmiany. 

Pomimo wprowadzenia cenzury, nagość wciąż będzie mogła pojawiać się na Bloggerze. Wyłącznie jednak w przypadku, gdy „materiały niosą ze sobą istotne korzyści społeczne, na przykład w kontekście artystycznym, edukacyjnym, dokumentalnym lub naukowym”.

Źródło: Engadget, TechSpot, Google Blog

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stalkerpl
  2
  ujmę to tak, zmierzamy do tego ze garstka ludzi będzie decydowała w zasadzie o każdym aspekcie życia ludzkiego bo nie będzie innej alternatywyn, motywując to tym ze to dla naszego dobra, a cześć ludzi zachowuje sie już i tak jak bydło więc nie piśnie ani słowem

  może w tym przypadku i dobrze ale to wyjatek
  • avatar
   Balrogos
   1
   Szkoda nie które blogi byly fajne.
   • avatar
    mightyelk
    1
    Czyli mój blog "50 twarzy bankiera czyli o tym jak w****** świat" będzie zamknięty. Ech.
    • avatar
     kitamo
     -1
     w sumie to i dobrze, bo wulgarnej nagosci bez zadnego przekazy jest w internecie pod dostatkiem. Jak juz ma miec to sens to niech niesie choc cos ze soba i tyle.