Systemy operacyjne

Google opublikowało najnowsze statystyki systemu Android

przeczytasz w 1 min.

Mogącą pochwalić się największą ilością użytkowników wersją Androida jest KitKat, któremu przypadło 41,4% rynkowych udziałów.

Google Android

Google przyzwyczaiło nas już do tego, że w pierwszej połowie każdego miesiąca chwali się statystykami związanymi z popularnością poszczególnych wersji systemu Android. Sprawdzamy, jak wyglądają te najnowsze.

Mogącą pochwalić się największą ilością użytkowników wersją Androida jest KitKat, któremu przypadło 41,4% rynkowych udziałów. Dopiero ostatnio udało się jednak wyprzedzić Jelly Bean. Wszystkie jego odsłony (4.1, 4.2 i 4.3) cały czas trzymają się mocno, dobijając do wyniku 40,7%. Trzecie miejsce przypadło nieśmiertelnemu Gingerbread (6,4%), a czwarte Ice Cream Sandwich (5,7%).

Dopiero na kolejnej pozycji znajdziemy Lollipop i tutaj największą chyba ciekawostką jest fakt, że w zestawieniu uwzględniono nie tylko odsłonę 5.0, ale i 5.1. Wspólnymi siłami zdobyły one 5,4% rynkowych udziałów, a zatem cały czas nie jest to wynik oszałamiający. O tym, jak wygląda kwestia aktualizacji Androida, jak opornie idzie to producentom, wiemy jednak chyba wszyscy.

Google Android kwiecień 2015

Źródło: developer.android, geeky-gadgets

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dark Devill
  2
  Ja tam wolę poczekać i mieć bardziej dopracowany produkt.
  Myślę, że takie statystyki są efektem nie tylko spóźnionych aktualizacji, ale też tego, że zainteresowanie aktualizacjami jest względnie niewielkie. Chodzi mi tutaj o ogół społeczeństwa, a nie o nas - użytkownikach "świadomych". Większość ludzi ma w d**** jaką wersję systemu posiada ich smartfon. Ba, niektórzy nawet nie wiedzą, że ich telefon to smartfon, bo jedyne funkcje z jakich korzystają to połączenia telefoniczne i sms'y. Jednak nie ma się czemu dziwić, skoro operatorzy wszystkim wciskają smartfony, bez względu na to czy ktoś tego potrzebuje. Niestety taka jest prawda...
  • avatar
   Franz
   1
   Producenci sprzętu idą często po najmniejszej linii oporu i w nowych modelach dają starsze wersje systemu co daje taki efekt w statystykach.
   Swoje dokłada też brak aktualizacji dla starszych modeli.
   • avatar
    Logox
    0
    Trzeba jeszcze trochę poczekać, aż 5.0 zdobędzie większą cześć rynku. To tylko kwestia czasu...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nope. 4.4 przyniósł poprawę wydajności, ale jak zobaczyłem mojego Nexusa po aktualizacji do Lolipopa, to szczęka mi opadała. W telefon wstąpiło nowe życie.