Telefony

Google: telefon zamiast karty płatniczej

przeczytasz w 1 min.

Być może już wkrótce będziemy mogli wykorzystywać telefony oparte na Androidzie do płacenia za zakupy. Nad usługą mającą umożliwić dokonywanie transakcji w sposób identyczny do kart zbliżeniowych pracują trzej giganci: Google, MasterCard oraz Citigroup.

Google chce, aby użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android mogli uiszczać należności za zakupy poprzez zbliżenie telefonu do specjalnego czytnika. Ten zaś miałby wykorzystywać technologię NFC (Near Field Communication), która obecnie odpowiada za odczyt danych z kart płatniczych w terminalach zbliżeniowych.Nexus S - smartfon z Androidem, który obsługuje mobilne płatności

W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, płatność byłaby możliwa wyłącznie po aktywowaniu przez użytkownika specjalnej aplikacji w telefonie. Ta sama aplikacja ma pozwolić na śledzenie swoich wydatków i sprawdzanie aktualnego salda na rachunku.

Wprowadzenie takiego rozwiązania ma pozwolić firmie Google na zwiększenie przychodów z usług reklamowych. Klienci korzystający z tej formy płatności mogliby liczyć na zniżki we współpracujących z Google sieciach sklepów. Wiązałoby się to jednak z wyświetlaniem w telefonie reklam dopasowywanych do konkretnego użytkownika na podstawie historii jego zakupów.

Usługa ma być początkowo dostępna wyłącznie dla posiadaczy kart wydanych przez wspomniane instytucje finansowe, a więc MasterCard i Citigroup. Termin jej uruchomienia nie został na razie podany.

Źródło: Wall Street Journal.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Brandar
    0
    Podobno w iP 5 też ma obsługiwać płatności zbliżeniowe