Internet

Google uruchamia „laboratorium aktualności”

przeczytasz w 1 min.

„Naszym celem jest współpraca z dziennikarzami i przedsiębiorcami, aby razem budować przyszłość mediów”.

Google News Lab

Misją firmy Google, jak mówią sami jej przedstawiciele, jest zapewnienie ludziom na całym świecie dostępu do wartościowych i użytecznych informacji. Tym też właśnie gigant z Mountain View kierował się opracowując News Lab. Jest to narzędzie, które ma wzmocnić połączenie technologii i mediów. „Naszym celem jest współpraca z dziennikarzami i przedsiębiorcami, aby razem budować przyszłość mediów” – czytamy w notce opublikowanej na oficjalnym blogu Google.

Google Lab ma spełniać swoją misję na trzy sposoby: poprzez zapewnianie narzędzi dla dziennikarzy z całego świata, przez udostępnianie im licznych danych znajdujących się w zbiorach giganta oraz dzięki programom, które według Google aż proszą się, by stać się głównym źródłem informacji. 

Od Map, przez wyszukiwarkę i Earth, a na YouTube kończąc – Google oddaje w ręce dziennikarzy mnóstwo narzędzi, które mogą być źródłem informacji lub dodatkowych materiałów uzupełniających reportaże i wiadomości. Przy okazji internetowy gigant przygotował wiele poradników do swoich najważniejszych usług, ze szczególnym uwzględnieniem opcji dziennikarskich. 

Narzędzia te mogą być źródłem danych. Skąd jednak wiedzieć, jakie dane są teraz najważniejsze? W tym celu przed kilkoma dniami wystartowała nowa, aktualizowana w czasie rzeczywistym usługa Google Trends. Firma Google chce też stworzyć nowe programy związane z samym tworzeniem informacji. 

Przejdź na stronę Google News Lab

Źródło: Google Blog

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gungosa
  0
  gdzie moge edytowac mape google ?
  • avatar
   xpaxpl
   0
   w sumie z tego co obserwuję to google próbuję się zajmować tyloma rzeczami że w sumie dziwie się że nie postanowili jeszcze zlecić produkcji jakiegoś serialu czy jakichś programów rodem z tv i puszczać tego na yt ...