Internet

Jesteś użytkownikiem Androida? Od teraz możesz łatwiej usunąć historię wyszukiwania Google

przeczytasz w 1 min.

Google wprowadza do swojej aplikacji na Androida możliwość usuwania historii wyszukiwania w znacznie wygodniejszy sposób. W ciągu najbliższych tygodni ma pojawić się u wszystkich użytkowników.

Użytkownicy iPhone'a funkcję tę otrzymali już zeszłego lata, gdy Google wprowadzał ją do swojej aplikacji na iOS. Teraz cieszyć się nią będą mogli także ci, którzy mają Androida. Google wprowadza opcję pozwalającą na usunięcie najnowszej historii wyszukiwania  ostatnich 15 minut, jednym dotknięciem.

Jak z tego skorzystać?

Jak można przeczytać na powyższym tweecie, wystarczy tylko otworzyć aplikację Google na urządzeniu z Androidem i dotknąć swojego profilu. W menu powinna pojawić się opcja „Usuń ostatnie 15 minut” znajdująca się w sekcji „Historia wyszukiwania”. Nie dla wszystkich będzie ona jeszcze widoczna, gdyż jak zapowiada rzecznik Google Ned Adriance:

Obecnie wprowadzamy tę funkcję w aplikacji Google na Androida i spodziewamy się, że będzie ona dostępna dla wszystkich korzystających z aplikacji w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wciąż badamy sposoby na wprowadzenie tej przydatnej funkcji na inne płaszczyzny.

Google oferowało już różne sposoby prostego wyczyszczenia całej historii wyszukiwania, jak chociażby automatycznie jej usuwanie po 3, 18 lub 36 miesiącach. Można to zrobić także ręcznie i usuwać z niej poszczególne elementy.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy w ogóle funkcja usuwania ostatnich 15 minut historii wyszukiwania będzie dostępna dla użytkowników w komputerowej wersji wyszukiwarki.

Źródło: theverge.com, twitter

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  6
  Wypadałoby dodać, że historia jest usuwana TYLKO na naszym urządzeniu i dla nas. Pozostaje za to na korporacyjnych serwerach.
  • avatar
   sn00p
   -2
   Brawo dla Androida. Krok do przodu :) Lepszy jeden do przodu niż 10 do tyłu jak to zwykle się dzieje :)