Laptopy

Google: telefony z Androidem i Chromebooki będą współpracować

przeczytasz w 1 min.

Google planuj wprowadzić nowe funkcje do systemu Chrome OS, które pozwolą na współpracę Chromebook'ów i smartphone'ów z Androidem.

Chromebook - współpraca z smartpfone z Androidem

Google planuje wprowadzić kilka innowacyjnych funkcji do systemu operacyjnego Chrome OS, które pozwolą na współpracę Chromebook'ów i smartphone'ów z Androidem.

Posiadacze telefonów z Androidem będą mogli wykorzystać je do odblokowania Chromebook'ów – wystarczy, że obydwa urządzenia będą należeć do tego samego użytkownika i znajdą się w odpowiednio bliskiej odległości, a dostęp do laptopa nie będzie wymagał podania hasła.

Kolejną nowością jest możliwość wyświetlania powiadomień z telefonu na ekranie laptopa. Użytkownik dowie się nie tylko, że ktoś do niego dzwoni lub wysłał SMS-a, ale też zostanie zaalarmowany o niskim stanie akumulatora i konieczności jego naładowania.

Chyba najbardziej interesującą funkcją jest obsługa aplikacji z Androida na Chromebook'u. Niestety jeszcze nie znamy szczegółów na ten temat, ale podobno laptopy poradzą sobie tylko z niektórymi programami.

Na koniec warto jeszcze dodać, że technologia współpracy laptopa ze smartphonem nie jest jest czymś nowym, bowiem podobną funkcję oferują urządzenia Apple'a (z systemami OS X 10.10 Yosemite i iOS 8).

Źródło: Liliputing

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Martines
  2
  Dwa różne systemy to kiepski pomysl, lepiej niech Google odpusci sobie ChromeOSa i dostosuje Androida do pracy na laptopach.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Hehe czy Google z Chrome OS na prawdę chce konkurować z Apple i OS X? Nie ma szans :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "Kolejną nowością jest możliwość wyświetlania powiadomień z telefonu na ekranie laptopie" - laptopie? chyba laptopa..