Internet

Google - wyszukiwanie głosowe na PC

przeczytasz w 1 min.

Koncern Google testuje głosowe wyszukiwanie wśród wybranych użytkowników PC.

Warto przeczytać:
AMD stawia na APU, nie na ARM
Przecieki Windows 8 opłacają się Microsoftowi

Już nie tylko użytkownicy iPhone'ów i telefonów z platformą Android będą mogli korzystać z zaproponowanej przez Google opcji wyszukiwania głosowego. Prawdopodobne jest, że po zakończeniu testów funkcja ta zostanie dodana do wyszukiwarki Google.

Aktualnie aktywowane głosem wyszukiwanie dostępne jest jedynie dla nielicznych, wybranych do testów użytkowników. Aplikacja rozpoznaje tylko język Chiński. Możliwe jest, że w przyszłości będzie także w stanie uczyć się mowy od użytkowników.
 
Oprogramowanie wykrywa ustawienia podłączonego do komputera mikrofonu. Obok okienka wyszukiwania Google pojawia się widget z przyciskiem, po którego kliknięciu możliwe staje się głosowe wprowadzenie zapytania.

Po wyartykułowaniu poszukiwanego hasła, użytkownicy mogą obserwować jak oprogramowanie przekłada skierowane do mikrofonu słowa na tekst, wpisując go do okna wyszukiwania.Niewątpliwie testowana opcja jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy szybciej mówią, niż piszą. Ciężko jednak wyobrazić sobie zgromadzonych w jednym pomieszczeniu pracowników biura, rozmawiających ze swoimi wyszukiwarkami.

W ubiegły poniedziałek Google potwierdziło, że istotnie testuje opcję wyszukiwania głosowego. Nie stwierdziło jednak jednoznacznie, że zostanie ona dołączona do stałych elementów wyszukiwarki.

Źródło: Tomsguide
 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  przy okazji, ktoś wie jak wyłączyć w Operze tego pie... tłumacza wyskakującego, nie mam Chrome a i tak mi się to g.... ładuje
  przeszukałem wszystkie możliwe opcje, wyłączyłem to co mogłem a i tak g... wyskakuje,
  nie cierpię jak mi się na kompie coś uruchamia czego ja sam nie uruchomiłem, takie uszczęśliwianie na siłę i wysyłanie info na jakie strony wlazłem
  skasuję gmaila a wyszukiwarkę ustawię inną i na tym się skończy pewnie
  • avatar
   Gasek
   0
   Na masową skalę to się nie sprawdzi, ale jako ciekawostka raczej tak.
   • avatar
    cura666
    0
    "Aplikacja rozpoznaje tylko język Chiński."

    Szkoda, ze nie jezyk Mordoru ;-)