Internet

Google zaczyna zarabiać na Youtube

przeczytasz w 1 min.

Od kiedy Google stał się właścicielem popularnego serwisu Youtube wielokrotnie powraca pytanie o to jak firma planuje zarabiać na stronie, której oglądalność sięga setek milionów odsłon dziennie. Z przyczyn dość prozaicznych do chwili obecnej na Youtube reklam prawie nie ma ale to ma się zmienić - przynajmniej w przypadku mobilnej wersji serwisu. Na razie właściciel podejmuje bardzo ostrożne kroki, które mają zweryfikować najnowsze, bardzo ekspansywne plany.

Google planuje wprowadzenie reklam na stronach wybranych filmów tak aby były one widoczne dla odwiedzających przed załadowanie filmu. Póki co, taki stan rzeczy ma dotyczyć tylko filmów oglądanych przy pomocy telefonów komórkowych i tylko w przypadku amerykańskich i japońskich użytkowników sieci. Jednak jeśli w trakcie najbliższych tygodni system promowania reklam sprawdzi się, to już teraz wiadomo że Google obdaruje reklamami pozostałych użytkowników.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  O nie tylko nie to! mam nadzieję, ze nie będzie to wprowadzone w Europie, nie dos, ze muszę czeka, aż mi sie filmik załaduje, to jeszcze bedę musiał pobierac i ogladac te reklamy... ;/
  A kto wczesniej był właścicielem YT??
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jeżeli będzie to wyglądać tak jak na www.megavideo.com to jeszcze jestem w stanie zaakceptować :P