Internet

Google zamyka kuźnię innowacji - Google Labs

przeczytasz w 1 min.

Google Labs to projekt, dzięki któremu każdy mógł zapoznać się z planami pracowników Google i sprawdzić, nad jakimi innowacjami pracują inżynierowie internetowego giganta. Niestety ten stan rzeczy zmienił się na zawsze, gdyż Google postanowiło nagle zakończyć ten projekt.

Google Labs Logo

W oficjalnej notce, którą możemy znaleźć tutaj, Google tłumaczy, że było to spowodowane zmianą strategii firmy. Teraz Google chce skupić się nad mniejszą liczbą projektów, które są najbardziej perspektywicze i przyniosą największe zyski. Jest to podejście naszym zdaniem złe, gdyż to z Google Labs wywodzily się najlepsze projekty takie jak Gmail, Google Maps, Google Translate czy Google Earth.

Firma potwierdza w ten sposób, że innowacje wymyślają małe przedsiębiorstwa, a duże interesują tylko pieniądze. Szkoda, bo gigant z MountainView do tej pory był przykładem tego, że w branży IT nie chodzi tylko o pieniądze, ale też pewną ideę - dawanie ludziom lepszych, niespotykanych dotąd narzędzi, które ułatwią ich życie.

Spoczywaj w pokoju, Google Labs...
 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kasa! A żeby im tam krach na giełdzie wszystko rozwalił. Czemu nikt już nie potrafi pracować w imię lepszego jutra, nad innowacyjnymi rozwiązaniami, z nieograniczonym budżetem? Liczy się tylko zysk.
  • avatar
   Dragonik
   0
   TAkie czasy żę tylko pieniądz jest najważniejszy a reszta się nie liczy szkoda.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    a niech się zadławią ta kasą
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Szkoda, bo gigant z MountainView do tej pory był przykładem tego, że w branży IT nie chodzi tylko o pieniądze, ale też pewną ideę - dawanie ludziom lepszych, niespotykanych dotąd narzędzi, które ułatwią ich życie."

     Naprawde ktokolwiek jest az tak naiwny zeby tak myslec?
     Nie zartujmy....
     • avatar
      projectdarkstar
      0
      Amerykański system korporacyjny w pełnej krasie.
      Liczą się tylko stockholderzy i nic więcej.
      • avatar
       constantine86
       0
       Ludzie, zapytał ktoś z Was o zdanie pracownika Google? Czy tylko wierzycie subiektywnemu przekazowi. Zamknęli google labs to wiemy. Ale nie wiemy co teraz będą robić inżynierowie,którzy tam pracowali. To połowa informacji. Drugą połowę dopowiada wyobraźnia "zamknęli kuźnię pomysłów, Google odwraca się od ludzi"

       Z tego co czytałem nadal będzie "Google 20%" - czyli 20% czasu przeznaczone na innowacyjność. A redaktor pisze teksty rodem z Super Expresu, że "Firma potwierdza w ten sposób, że innowacje wymyślają małe przedsiębiorstwa, a duże interesują tylko pieniądze". Na litość trzymaj poziom Panie Kosiński.